Spotkanie z rosyjską delegacją PDF Drukuj Email

fot. W. Jegliński

fot. wm.pl

Spotkanie z rosyjską delegacją

W poniedziałek, 27 maja 2013 roku delegacja naszego gimnazjum – dyrektor szkoły p. Anna Siemiatycka, nauczyciele p. Bogumiła Makola i p. Wojciech Jegliński oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego Magdalena Rydzewska, Justyna Jańczuk, Diana Dodiak, Magdalena Ampulska – wzięła udział w debacie "Losy bliskich na Wschodzie Ułan Ude-Olecko" zorganizowanej przez burmistrza Olecka p. Wacława Olszewskiego. Honorowymi uczestnikami debaty byli goście z dalekiego rosyjskiego miasta Ułan Ude na Syberii.  Obecni byli także dyrektorzy oraz nauczyciele szkół gminnych biorących udział w realizacji polsko – rosyjskiego projektu „Losy bliskich na Wschodzie.” Projekt realizowany jest od 2010 roku, w ramach którego nauczyciele ze wszystkich szkół uczestniczyli  w wizytach studyjnych w Ufie, Omsku, Irkucku, Ułan Ude oraz Obwodzie Kaliningradzkim. Jednocześnie szkoły oleckie gościły nauczycieli i dzieci z Rosji umożliwiając wspólną wymianę doświadczeń w zakresie dydaktyki, kultury i historii. Podejmowane przedsięwzięcia uczą nas, że warto wspierać współpracę z Polakami mieszkającymi w dalekiej Rosji, a tego typu spotkania skłaniają do refleksji związanych z naszym patriotyzmem. Jak stwierdziła pani Maria Iwanowa, prezes Narodowo - Kulturalnej Autonomii Polaków miasta Ułan Ude „Nadzieja”, wielu mieszkańców Rosji jest dziś dumnych z faktu posiadania polskich korzeni. Każda wizyta gości z Polski jest dla polskiej mniejszości prawdziwym świętym i wielkim wydarzeniem.

Wczesnym popołudniem mieliśmy przyjemność gościć rosyjską delegację w progach naszej szkoły. Rosyjscy nauczyciele zostali zapoznani przez Panią Dyrektor ze specyfiką pracy naszego gimnazjum. W prezencie otrzymali materiały promocyjne: gazetkę wydawaną przez szkolnych dziennikarzy „Byle do dzwonka”, folder o szkole, pamiątkowy brelok z logo szkoły.

Magdalena Ampulska 3b

Zmieniony: wtorek, 04 czerwca 2013 14:53