Co słychać w projekcie" Getting in touch – Bądźmy w kontakcie” PDF Drukuj Email
niedziela, 05 maja 2013 23:17

W projekcie "Getting in touch” bierze udział  472 uczniów i 29 nauczycieli  z całej Europy, w tym ... z naszego gimnazjum. Jego celem jest współpraca uczniów i nauczycieli z wielu państw przy użyciu  technologii informacyjno-komunikacyjnej w  celu nawiązania kontaktu i poznania kultury innych krajów Unii Europejskiej.

Od rozpoczęcia projektu zdążyliśmy już podzielić się z młodzieżą z innych krajów niektórymi ze swoich prac. Były to prace wykonane w różnych formach i o różnej treści.  Wykonaliśmy prace o sobie - przedstawialiśmy się, pisaliśmy o naszym hobby i zajęciach codziennych.  Przekazaliśmy  wrażenia z zimowego kuligu, a także przedstawiliśmy polskie tradycje wielkanocne. Staraliśmy się przy tym w jak najlepszym świetle przedstawić miasto,  w którym mieszkamy, dołączając do każdej z wypowiedzi wiele przepięknych zdjęć. Wszystkie prace są wykonane w języku angielskim, który jest językiem komunikacji w naszym projekcie.

Myślę, że dzięki temu projektowi mamy szansę nie tylko pogłębiać swoje umiejętności językowe, ale też- co jest szczególnie cenną rzeczą- poznać ludzi z wielu krajów.
Tylko nam pozazdrościć!

Barbara Kamińska, kl.1b

przy wsparciu p. Małgorzaty Kosińskiej

Oto kilka prac wykonanych przez uczestników projektu:

Easter in Poland by Lidka and Karolina

Easter in Poland by Maja Kłoczko and Natalia Brodowska