Wiosenny Park Naukowy w LO im. J. Kochanowskiego PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2013 11:05

fot. W. Bukpaś

Dnia 21 marca 2013 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum wzięli udział w „Wiosennym parku naukowym” w Liceum Ogólnokształcącym  im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Licealiści  oprowadzili wszystkich gości po szkole, pokazali pracownie, sale lekcyjne i wszystkie interesujące miejsca. Starali się także odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące  szkolnej codzienności, oferty edukacyjnej, kadry nauczycielskiej i atmosfery panującej w LO. „Przygotowano siedem mini-warsztatów przedmiotowych: informatyczno-matematyczny, fizyczno-chemiczny, polonistyczno-historyczny, geograficzny, biologiczny, j.niemieckiego i j.rosyjskiego, j.angielskiego i j.francuskiego. Uczniowie  uczestniczyli w każdym z pokazów a także mogli poznać tajniki przedmiotu przedsiębiorczość, zjeść coś słodkiego w kawiarence „U Kochanowskiego” i zajrzeć na przedświąteczny kiermasz organizowany przez przedsiębiorstwa licealistów. Połączenie zabawy i nauki, możliwość poznania szkoły i przyjrzenia się jej pracy z bliska mogły zadowolić różnorodne oczekiwania. Mogliśmy  obejrzeć także zmagania turniejowe klas I-II oraz podziwiać występy  uzdolnionych wokalnie  i muzycznie uczniów. Licealiści zaklinali przyjście wiosny na różne sposoby: ułożonymi przez siebie tekstami piosenek, iście szalonymi kostiumami, podciąganiem na drążku – w myśl przekonania, że wiosną też trzeba dbać o formę, popisami wokalnymi, plakatami, którymi ozdobiono szkołę. Było radośnie, spontanicznie i kolorowo."

WB

Zmieniony: piątek, 22 marca 2013 11:09