Obchody Święta Szkoły pod hasłem „Pasja łączy pokolenia” PDF Drukuj Email
wtorek, 19 lutego 2013 01:00

Świetne atmosfera i wspaniałe atrakcje okraszone dozą humoru – to tylko zarys tego, co działo się w Dniu Święta Patrona, 19 lutego 2013 roku, w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

Obchody Święta Szkoły przebiegały pod hasłem „Pasja łączy pokolenia”, dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że prowadzącymi uroczystość okazali się wielcy pasjonaci – Mikołaj Kopernik, operujący archaizmami człowiek renesansu i Wacław Żurowski, uwielbiany przez pokolenia uczniów belfer, który patronuje sportowemu duchowi szkoły.

Galę Osiągnięć – główny punkt programu akademii – swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście, m.in.: burmistrz miasta Wacław Olszewski, komendant powiatowy straży pożarnej Jan Mróz, ksiądz prałat Lech Janowicz oraz radni miasta, reprezentanci MOSiR-u, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież z zaprzyjaźnionych placówek. Szczególne miejsce w gronie przybyłych zajęli w tym roku rodzice, których operatywność i bezinteresowna ofiarność na rzecz szkoły przełożyły się na odznaczenie ich honorowym tytułem „Przyjaciela Dwójki”, którym wyróżnione zostały panie: Monika Więcko, Wioletta Niewiarowska, Agnieszka Toczyłowska i Agnieszka Ćwirko.

Gala Osiągnięć przebiegała w podniosłej i pełnej radości atmosferze. Każdy z nas miał możliwość posłuchać o imponujących efektach pracy naszych kolegów i brawami docenić ich aktywność pozalekcyjną, wyniki w nauce oraz różnorakich projektach, konkursach i zawodach. Mogliśmy również podziwiać nową odsłonę chóru, który wystąpił w reprezentatywnych strojach i wykonał odmienioną aranżację hymnu szkoły.

Jedną ze wzbudzających największe emocje atrakcji okazał się występ zwycięzców  „Mikołajowego Maratonu Kabaretowego”:

– A gdyby Kopernik miał konto na facebooku? Nie trzeba byłoby czekać na publikację „O obrotach..”, bo nawet dresiarze i babuleńki byliby na jego funpage’u. To, że Ziemia krąży wokół Słońca byłoby najświeższym newsem w „Wiadomościach”. A jeśli Kopernikowi sława uderzyłaby do głowy? W deszczu snickersów przestałby „gwiazdorzyć”, choć całe życie myślał o gwiazdach. Nie wiem, czy Kopernik zrozumiałby coś z tego, co mówiła III d, ale slang nie sprawiał najmniejszych kłopotów gimnazjalistom – tak występ wygranego zespołu aktorskiego komentuje Barbara Kamińska z klasy I b, która wraz z Magdaleną Rydzewską otrzymała z rąk Pani Dyrektor stypendium za wyniki w nauce.

Kreatywność twórców i ich wyczucie żartu trafiły w samo sedno gustu oglądających. Zachwycona skeczem była nie tylko młodzież, ale również zaproszeni goście i pracownicy szkoły. Nic tak nie jednoczy jak wspólny śmiech!

Z równie dużym oddźwiękiem ze strony zgromadzonej publiki spotkał się pokaz zdolności taneczno-gimnastycznych szkolnego zespołu czirliderek. Pełna żywiołowości prezentacja dziewcząt wszystkich wprawiła w osłupienie i wzbudziła ogromny aplauz.

Obchodom urodzin patrona towarzyszył również IV Memoriał im. Władysława Żurowskiego, w ramach którego, na hali „Lega”, odbył się „Zimowy Międzygimnazjalny Turniej Łyżwiarski”. Laur zwycięstwa został przyznany drużynie naszej szkoły, na co niebagatelny wpływ mieli zapewne zagrzewający zawodników do walki kibice. Gościem specjalnym Memoriału był Tadeusz Matuszek – popularyzator sportów zimowych i aktywnego trybu życia, wychowawca wielu mistrzów Polski w łyżwiarstwie szybkim i „short-tracku”, który odwiedził naszą szkołę i spotkał się z uczniami, którym z charyzmą opowiadał o swojej pasji.

Nie sposób nie wspomnieć o mobilizującym uczniów do aktywności VI Turnieju Wiedzy o Mikołaju Koperniku, który przebiegał pod hasłem „Mikołaj Kopernik – wybitny Polak i obywatel Europy” i poprzedzony był prelekcją nt. „Europejskiego Roku Obywatela”. Zwycięstwo w konkursie przyznane zostało klasie I b, która doskonale radziła sobie z wszystkimi konkurencjami.

Nie

W naszej szkole w ciągu całego roku odbywają się różnego rodzaju uroczystości, aczkolwiek na obchody Święta Szkoły czekamy szczególnie i uważamy za wydarzenie wyjątkowe. Na medal spisali się zarówno opiekunowie jak i uczniowie, którzy wspierali organizację wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że udział w uroczystość sprawił wszystkim niebagatelną frajdę i będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Magdalena Nyga

"Mikołaj Kopernik - Wybitny Polak i Obywatel Europy"

fot. E. Tokajuk

VI Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku „Mikołaj Kopernik – wybitny Polak  i obywatel Europy” odbył się o godz.12 w  auli szkoły i poprzedzony był prelekcją nt. „Europejskiego Roku Obywateli z udziałem zwycięskich drużyn i klas: IIc,Ib, Ic i IIa.

IV Memoriał im. Władysława Żurowskiego

fot. M. Mularczyk
W hali sportowej "Lega" dnia 19 lutego 2013 roku odbył się  IV Memoriał im. Władysława Żurowskiego, w ramach którego przeprowadzono  „Zimowy Międzygimnazjalny Turniej Łyżwiarski”. Program zawodów obejmował elementy „Błękitnej sztafety” i „Złotego krążka”.

Sprawozdanie z imprezy w zakładce - <Sport w naszej szkole>

Uroczysta Akademia „Pasja łączy pokolenia”

Uroczysta akademia „Pasja łączy pokolenia” z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku:

- Nadanie honorowego tytułu „Przyjaciela Dwójki”

- Gala Osiągnięć

- Część artystyczna – laureat konkursu „Mikołajowy Maraton Kabaretowy”

(fot. G. Romotowski)

Spotkanie z Tadeuszem Matuszkiem - byłym trenerem kadry olimpijskiej w łyżwiarstwie szybkim

fot. W. Bukpaś

Dnia 19 lutego 2013 roku odbyło się spotkanie z Tadeuszem Matuszkiem - byłym trenerem kadry olimpijskiej w Turynie w 2006r., wychowawcą wielu mistrzów Polski w łyżwiarstwie szybkim i short-tracku z udziałem młodzieży gimnazjalnej szkół gminnych i przedstawicieli uczniów klas I-III.