Mikołajowy Maraton Kabaretowy PDF Drukuj Email
czwartek, 14 lutego 2013 09:27

fot.W. Bukpaś

Gdyby Kopernik był kobietą… kosmos wyglądałby o wiele bardziej estetycznie. Jak? Wersję teorii heliocentrycznej autorstwa gosposi słynnego astronoma zaprezentowała klasa III b. Pokazała także, że torunianin mógłby nosić twarzowe okularki i jeździć gustownym automobilem.

A gdyby Kopernik miał konto na facebooku? Nie trzeba byłoby czekać na publikację „O obrotach..”, bo nawet dresiarze i babuleńki byliby na jego funpage’u. To, że Ziemia krąży wokół Słońca byłoby najświeższym newsem w „Wiadomościach”. A jeśli Kopernikowi sława uderzyłaby do głowy? W deszczu snickersów przestałby „gwiazdorzyć”, choć całe życie myślał o gwiazdach. Nie wiem, czy Kopernik zrozumiałby coś z tego, co mówiła III d, ale slang nie sprawiał najmniejszych kłopotów gimnazjalistom.

Jak można było uchronić „O obrotach sfer niebieskich” przed wpisaniem na listę ksiąg zakazanych? Wystarczyło przedstawicielom Świętej Inkwizycji podsunąć zamiast wody święconej  kwas. Że też Kopernik na to nie wpadł! Na szczęście wpadła III e!

Do jakiej szkoły chodził Kopernik? Tego nie wie nikt! Oprócz klasy I c.

A jaki wpływ na bieg historii a nawet planet miały gosposie? I b udowodniła, że bez gosposi i napoju energetyzującego  Ziemia stałaby w miejscu. Jeśli gospodyni wyrzuci dzieło życia do kosza, pozostanie już tylko śpiewać. Hit o Koperniku klasy I b ma szanse podbić listy przebojów!

Nie byłoby tych wszystkich fenomenalnych odkryć, gdyby uczniowie naszego gimnazjum nie spotkali się w środę 13 lutego na imprezie pt. „Mikołajowy Maraton Kabaretowy”. Uczniowie, przy wielkiej pomocy wychowawców (dziękujemy!) przygotowali skecze, scenki i piosenki kabaretowe o patronie naszej szkoły. Trudny obowiązek jurorowania przypadł Pani Beacie Kozłowskiej, Pani Elżbiecie Borys i Pani Katarzynie Kozłowskiej.

Klasyfikacja turnieju:

I miejsce: klasa III d (skecz) i klasa I b (piosenka kabaretowa),

II miejsce: I b  (skecz),

III miejsce: III e (skecz).

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 19 lutego podczas Gali Osiągnięć. Zwycięzcy zaprezentowali wtedy przed całą społecznością szkolną swoje wystąpienie.

Czy spotkamy się na następnym turnieju za rok?

Barbara Kamińska, kl. I b

Zmieniony: wtorek, 26 lutego 2013 23:22