Zajęcia terenowe na Wiewiórczej Ścieżce PDF Drukuj Email
środa, 14 listopada 2012 08:23

fot. W. Jegliński

W pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku realizowane jest zadanie z zakresu edukacji ekologicznej pt. „Woda wokół nas”. Zadanie wykonywane jest we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej  w Ełku w ramach programu małych grantów Jesień 2012. Pracami młodzieży kierują nauczyciele geografii p. Danuta Krupińska i p. Wojciech Jegliński.

Pierwsze zaplanowane działanie zostało wykonane w sobotę 10 listopada 2012. Grupa 18 uczniów pod opieką nauczycieli koordynatorów wzięła udział w zajęciach terenowych nad rzeką Legą i Jeziorem Olecko Wielkie. Cele zajęć obejmowały:

· edukację ekologiczną - profesjonalne badanie jakości wód rzeki i jeziora z użyciem odczynników chemicznych;
>>> Zobacz Wyniki Badania Wody <<<

· edukację geograficzną i terenoznawczą – doskonalenie pracy z mapą i kompasem w terenie;

· integrację młodzieży o zainteresowaniach ekologicznych, zabawa przy ognisku  i pieczenie kiełbasek.

Drugim planowanym działaniem w ramach realizowanego zadania „Woda wokół nas” jest szkolny konkurs o tematyce ekologicznej, który odbędzie się w środę 28 listopada 2012 r. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe i wysokie oceny z geografii  w rubryce „aktywność ucznia”.

Składamy podziękowania panu Wiesławowi Borysowi, właścicielowi Baru Zajazd w Sedrankach, za umożliwienie przeprowadzenia badań wody w swoim lokalu.

D. Krupińska i W. Jegliński

Zmieniony: piątek, 07 grudnia 2012 18:01