VIII Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów w naszej szkole PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2012 10:32

fot. J.Lulewicz

Dnia 18.10.2012 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się część testowa VIII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, w której wzięło udział 23 uczniów z klas I-III. Polegała ona na rozwiązaniu 15 zadań w czasie 75 minut. Jednak to nie wszystko. Uczniowie podeszli jedynie do połowy zadań. Ich następnym obowiązkiem jest rozwiązanie części korespondencyjnej, która zawiera 7 zadań matematycznych.
Sądzę, że konkurs nie był łatwy, jednakże trzeba było wykazać się w pewnym stopniu sprytem i oczywiście wiedzą. Na pewno warto brać udział w tego typu konkursach, tym bardziej, że zwalnia on z testu gimnazjalnego w kwietniu, jeżeli uczeń zostanie jego laureatem. Szkolnym koordynatorem olimpiady jest pani Marta Kulbacka, nauczyciel matematyki.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej
www.omg.edu.pl

Magdalena Ampulska kl. III B