Pomoc materialna o charakterze socjalnym PDF Drukuj Email
środa, 05 września 2012 18:29

dotycząca udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym
uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2012/2013 do gimnazjum

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku informuje, że uczniowie mieszkający na terenie gminy Olecko, mogą ubiegać się o udzielenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego.

Stypendium szkolne może być udzielone uczniowi gimnazjum głównie
w formie rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności na zakup:

1.
podręczników, lektur, encyklopedii, słowników i innych książek pomocniczych do realizacji procesu dydaktycznego;
2. przyborów szkolnych;
3. stroju sportowego i innego wyposażenia uczniów wymaganego obligatoryjnie przez szkołę.

Pomoc, o której mowa, przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, której miernikiem jest wysokość miesięcznego dochodu przypadającego we wspólnym gospodarstwie domowym na jednego członka rodziny ucznia, osiągniętego w miesiącu sierpniu br., nie przekraczający kwoty 351 zł netto.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie wniosku.

Wnioski (dostępne w gabinecie pedagoga szkolnego) zaopiniowane przez dyrektora szkoły należy składać w Urzędzie Miejskim w Olecku do dnia
17 września 2012 r. (poniedziałek).

Stypendium realizowane będzie: w formie rzeczowej (raz na półrocze kalendarzowe) lub w formie świadczenia pieniężnego, pokrywania kosztów udziału
w zajęciach edukacyjnych (raz na kwartał). Sposób rozliczeń określa Burmistrz Olecka.

Anna Dorota Siemiatycka

Podstawa prawna: Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym uczniom zamieszkałym na terenie gminy Olecko.

Zmieniony: środa, 05 września 2012 18:36