Trzeci Festiwal Innowatorów PDF Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2012 10:45

fot. M. Kamińska-Kopiczko

W dniach 11-12 maja 2012r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (Magdalena Ampulska II b, Magdalena Backiel II b, Małgorzata Werla II c,  Szymon Klaus III d) uczestniczyli w III Festiwalu Innowatorów w Augustowie. Festiwal odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Mały Archimedes”. Uczestniczyliśmy w zajęciach z biologii, fizyki i chemii prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu w Białymstoku. W sposób praktyczny poznawaliśmy: intrygujący świat bezkręgowców, fascynujący magnetyzm, złożoność kolorów i czasu oraz skuteczność oddziaływania odczynników chemicznych.

Zajęcia w Augustowie na pewno wzbogaciły naszą wiedzę, zachęciły do jej poszerzania, ale również nauczyły nas pracy w grupie. Chcielibyśmy ponownie uczestniczyć w tego typu zajęciach.

W spotkaniu naukowym wzięło udział 120 uczniów i 60 nauczycieli z gimnazjów woj. warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.

Naszymi opiekunami była p. Marzena Kamińska-Kopiczko i p. Anna Buchnowska.

Magdalena Ampulska, II b