III Memoriał im. Władysława Żurowskiego PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2012 21:40

fot. W. Bukpaś, M. Mularczyk, E. Tokajuk

III Memoriał im. Władysława Żurowskiego, czyli Święto Szkoły okiem sportowca

Wyczekiwaną przez wszystkich atrakcją podczas obchodów Święta Szkoły był z pewnością memoriał poświęcony pamięci Władysława Żurowskiego – legendy naszej szkoły, która patronuje sportowemu duchowi uczniów.

Konkurencje sportowe obejmowały: konkurs na największego Strongmana, turniej tenisa stołowego oraz turniej piłki siatkowej. Wydarzenie otworzył pokaz umiejętności łyżwiarskich poszczególnych klas, który połączony był z balem przebierańców. Uczniowie, poruszając się po tafli lodowiska, mieli za zadanie jak najlepiej zademonstrować znanych pasjonatów, za których się przebrali. I tak na lodzie pojawili się: Michael Jackson, Marilyn Monroe, Adam Małysz czy Johnny Depp ze swoją bajkową świtą. Wygrał zespół klasy Id, która zmieniła lodowisko w tor jazdy dla swojego reprezentanta Roberta Kubicy.

Uświetnieniem święta były zawody znane jako „Złoty Krążek”, czyli coroczny mecz hokejowy, który w tym roku miał w sobie element niespodzianki, ponieważ aż do pierwszego gwizdka, nie było wiadomo kto z kim zagra. Przeciwko sobie stanęli: Bajkowi Pasjonaci – drużyna niemal zawodowa (Rafał Basałaj, Bartek Judycki, Maksymilian Antkiewicz, Bartosz Sobieraj oraz Adam Więcko) oraz nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 2, czyli Błękitna Dwójka (Adam Wyszyński, Kamil Szarnecki, Maciej Mularczyk, Wiesław Bukpaś, Hubert Klimaszewski-Wróblewski, Kajetan Kozłowski oraz Szymon Sokołowski). Mecz został rozegrany w systemie 2x10. Sędzią prowadzącym spotkanie był Michał Wiśniewski, a rolę zagorzałego komentatora odgrywała pani Beata Kozłowska. Mecz od początku nie przebiegał po myśli drużyny naszego Gimnazjum. Bajkowi Pasjonaci szybko osiągnęli przewagę, ale nie wykorzystywali swoich szans i mecz rozegrał się dopiero podczas serii rzutów karnych. Po pierwszej tercji Bajkowi Pasjonaci prowadzili 3-1. Dopiero w drugiej tercji drużyny wrzuciły na pełne obroty, dzięki czemu zobaczyliśmy aż 8 bramek! Już wszyscy myśleli, że zwycięstwo leży w rękach Pasjonatów, ale Błękitna Dwójka pokazała pazur i doprowadziła do remisu. Niestety w rzutach karnych Gimnazjum nr 2 przegrało 1-0. Rozgrywka wzbudziła w kibicach wiele emocji.

– Wspaniałe widowisko! Wydarzenie godne zaciętej gry! – powiedział pan Szarnecki po meczu.

Bramki zdobyli:

Bajkowi Pasjonaci: 3x Bartek Judycki oraz 3x Bartosz Sobieraj

Błękitna Dwójka: Kamil Szarnecki, Hubert Klimaszewski-Wróblewski, 2x Damian Wróblewski, Kajetan Kozłowski oraz Adam Wyszyński.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zacięta rozgrywka w piłkę siatkową. Drużyny grały z losowo wybranymi przeciwnikami, a wygrani przechodzili do strefy finałowej, w której zmierzyli się ze sobą systemem każdy z każdym. Mecze grane były do jednego seta, do 10 pkt, a w strefie finałowej do 15 pkt. Od samego początku było wiadomo, że tylko dwie klasy mogą powalczyć o zwycięstwo. O miejsce na podium konkurowały zespoły: III a oraz III f, które szły łeb w łeb. Lepsi w meczu bezpośrednim okazali się jednak zawodnicy z III a i to oni wygrali cały turniej. Mecz był bardzo dynamiczny i ciekawy, co potwierdza końcowy wynik 15:13 dla zwycięskiej III a. Klasa III f na szczęście obroniła honor i w klasyfikacji ogólnej wyprzedziła zawodników z III a, którzy nie znaleźli miejsca na podium.

Klasyfikacja turnieju siatkówki:

1. Klasa III a