Pokaz udzielania Pierwszej Pomocy przez ratowników Centrum Medycznego PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2011 17:02

fot. A. Piotrowska, W. Bukpaś

Warto wiedzieć i pamiętać

Dnia 20 grudnia 2011 roku w ramach realizacji programu promującego zdrowy styl życia „Trzymaj formę" Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika gościło ekipę ratowników medycznych pogotowia ratunkowego w Olecku.

Lekcja udzielania pomocy przedmedycznej rozpoczęła się częścią teoretyczną i demonstracją pokazu ratownictwa w wykonaniu profesjonalistów..

Następnie uczniowie mieli możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy, ćwicząc podstawowe techniki ratowania życia na trzech fantomach.

Gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali liczne pytania naszym gościom. Ratownicy, w sposób bardzo jasny i praktyczny, udzielali wyczerpujących odpowiedzi, przekazali wiele pożytecznych instrukcji z zakresu pierwszej pomocy.

wojeg

Zmieniony: wtorek, 03 stycznia 2012 12:04