Podsumowanie miesiąca bibliotek PDF Drukuj Email

fot. K. Wińska

Podsumowanie miesiąca bibliotek

w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem: ,,Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia’’, którego celem było zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły,  w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach święta zorganizowaliśmy m.in.:

· połamańce językowe;

· kiermasz nowych książek;

· dyktanda;

· minikonkurs ze znajomości książek ,,Opowieści z Narnii” oraz ,,I nie było już nikogo”;

· minisalon fryzjerski;

· kręcenie hula – hop;

· orgiami;

· karaoke;

· warsztat biżuterii z kolorowych żyłek.

21 października 2011 r. wybraliśmy się do klas „0” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku. Naszym założeniem było nawiązanie więzi z dziećmi oraz rozwinięcie współpracy międzyszkolnej. Czytaliśmy bajki i wiersze oraz bawiliśmy się z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami. Zajęcia upłynęły w bardzo miłej atmosferze.

26 października 2011 r. odbyło się spotkanie łączników z obecnymi i byłymi pracownikami biblioteki szkolnej, podczas którego wysłuchaliśmy audycji pod tytułem ,,Z biblioteką na ty’’. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty :

· Emilia Tokajuk z kl. Ib zagrała na skrzypcach Serenadę Enrico Tosselliego oraz znane motywy muzyczne z filmów i seriali;

· Julia Sinderewicz z kl. IIIe zachwyciła uczestników spotkania krótkim pokazem gimnastycznym;

· Magdalena Trochim z kl. IIIe wykonała na klarnecie utwór Heal The World oraz Pink Panther;

· Aneta Wijas z kl. IIId zaśpiewała utwór Celine Dion „All By Myself”.

Spotkanie zakończyło się wspólnym słodkim poczęstunkiem.

Największą aktywnością podczas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wykazała się klasa: 3b.

Gratulujemy !!

Wszystkie niezbędne materiały zostały przygotowane przez Karolinę Wińską kl. IIIb we współpracy z Anią Warsiewicz kl. Ic, Justyną Turowską kl. IIIb, Magdą Ampulską i Magdą Rydzewską kl. IIb.

Karolina Wińska

Ania Warsiewicz