Organizacja Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń
piątek, 20 grudnia 2019 00:00

„I pomyśl – jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

matkę, osiołka, Betlejem …”
(Jan Twardowski „Naucz się dziwić”)

Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym, czasem oczekiwań, wyjątkowym czasem do dzielenia się nadzieją i radością ze wszystkimi ludźmi.

Społeczność szkolna 19 grudnia 2019 roku organizuje „Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń” pod hasłem „DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ”.

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i pracowników emerytowanych

do wspólnego świętowania.

Od godz. 9.30 rozpocznie się wspólne świętowanie społeczności szkolnej z zaproszonymi gośćmi w sali gimnastycznej według poniższego programu:

- Powitanie i złożenie życzeń przez Panią Dyrektor i zaproszonych gości;

- Wprowadzenie Betlejemskiego Światła Pokoju 2019;

- Złożenie życzeń połączone z dzieleniem się opłatkiem;

- Występ uczniów w Jasełkach „Dzielmy się miłością”;

-

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w wykonaniu gości, społeczności szkolnej i rodziców.

10.35 – 12.30 „Dzielimy się radością wzajemnego obdarowywania życzeniami” - spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w salach lekcyjnych (wigilie klasowe).

UWAGA:

- Zajęcia dla uczniów nie uczęszczających na religię rzymskokatolicką zostaną przeprowadzone w czytelni biblioteki szkolnej (od godziny 9.30)

- Drodzy uczniowie świąteczny nastrój „Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń” podkreślamy uroczystym galowym strojem i mikołajową czapeczką

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

im. Mikołaja Kopernika w Olecku