Spotkanie rodziców inaugurujące nowy rok szkolny 2011/2012 PDF Drukuj Email

które odbędzie się 20 września 2011r. (wtorek) o godz. 1700

według następującego porządku:

fot. W. Bukpaś

1700–1730 Spotkanie dyrekcji, pracowników szkoły z rodzicami w auli (s. 304).

Tematyka:

1.   Omówienie kierunków pracy szkoły na rok szkolny 2011/2012 oraz zmianach organizacyjno-programowych. Przedstawienie wyników ewaluacji zewnętrznej.

2.   Przedstawienie wyników badania potrzeb i oczekiwań rodziców wobec szkoły.

1730 – 1830     Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, podczas których między innymi zostaną przeprowadzone wybory do rad oddziałowych i rady rodziców.

Szczegółowa tematyka spotkań klasowych zostanie omówiona na spotkaniach z wychowawcami.

ok. 1900         Spotkanie dyrekcji z nowo wybraną radą rodziców w sali 110 i ukonstytuowanie zarządu.

Tematyka spotkań klasowych uwzględnia m.in.:

1.   Wybór Oddziałowej Rady Rodziców i wytypowanie kandydatury do Rady Rodziców Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

2.   Omówienie wewnątrzszkolnego systemu oceniania, w tym wymagań edukacyjnych, sposobów sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów oraz zasad oceniania zachowania.

3.   Przedstawienie m. in.: ogólnych zasad współpracy wychowawcy klasy z asystentem w roku szkolnym 2011/2012, sposobu organizacji zajęć wychowania fizycznego, zasad realizacji projektów edukacyjnych, oferty zajęć pozalekcyjnych.

4.   Omówienie „Procedury współpracy z rodzicami” (zwłaszcza części dotyczącej usprawiedliwiania nieobecności uczniów) oraz „Szczegółowego harmonogramu spotkań z rodzicami”.

5.   Przekazanie informacji na temat nowej formuły egzaminu gimnazjalnego oraz zmian obowiązujących terminów dotyczących dostosowania warunków i formy przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej (dotyczy rodziców uczniów klas III).

6.   Ustalenie strategii działań wychowawczych w danym oddziale na rok szkolny 2010/2011 (wycieczki, imprezy klasowe).

7.   Inna tematyka ustalona przez wychowawcę.

W imieniu społeczności szkolnej

Anna Dorota Siemiatycka