Wakacje z językiem francuskim PDF Drukuj Email
niedziela, 11 września 2011 22:39

fot. S. Jezierski

Wakacje z językiem francuskim

W dniach 3 – 16 lipca 2011 roku siedmioro uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku - Magdalena Burzyńska, Agata Jasionowska, Stanisław Jezierski, Zuzanna Łabanowska, Adriana Piotrowska, Angelika Skoczek, Karolina Wińska - doskonaliło wiedzę i umiejętności z języka francuskiego na 15 ogólnopolskim obozie językowym dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich w Olsztynie.

Obóz został zorganizowany w ramach porozumienia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie z Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor – Warmia i Mazury oraz ze Stowarzyszeniem Kulturowym „Borussia”. Patronat honorowy nad obozem sprawował Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty. Udział uczniów naszego województwa w obozie był bezpłatny.

Młodzież uczestniczyła w całodziennych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i animatorów z Francji. Mówi Agata Jasionowska kl. III B: Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy zaawansowania językowego. Poznawaliśmy zwyczaje, tradycje i historię Francji. Atrakcje zaproponowane przez organizatorów stanowiły wytchnienie po wyczerpujących zajęciach. Byliśmy na wycieczce w Warszawie i zwiedziliśmy jej najważniejsze zabytki. Udział w obozie był dla mnie pouczającą i ekscytującą lekcją. Mam nadzieję, że za rok znów uda mi się wziąć udział w przygodzie z językiem francuskim.

Stanisław Jezierski kl. III B uważa, że: Było naprawdę bardzo fajnie, uczyliśmy się na luźno śpiewać piosenki, kultury francuskiej, idiomów, ciekawostek. Cieszę się ogromnie, że zajęcia były cały czas po francusku!!! Sympatyczni nauczyciele i animatorzy sprawiali, że czas minął mi bardzo szybko. Sporo atrakcji! Sympatyczna młodzież! Jeżeli byłaby możliwość, bardzo chętnie wybrałbym się na ten obóz jeszcze raz!

Udział w obozie był dla gimnazjalistów nagrodą za dobre sprawowanie i wyniki w nauce.

Wojciech Jegliński

Zmieniony: niedziela, 11 września 2011 23:11