Konkurs fotograficzny - Wakacje w lesie. PDF Drukuj Email

Organizator konkursu:

Nadleśnictwo Olecko w Olecku, ul. Kościuszki 32, 19-400 Olecko

Tematyka konkursu:

Wakacyjny wypoczynek w lesie.

Cel konkursu:

Konkurs ma na celu wzbudzenia w młodzieży zainteresowania walorami lasu jako miejsca aktywnego wypoczynku.

Zasięg konkursu:

Szkoły gimnazjalne i średnie z terenu powiatu oleckiego.

Adresaci konkursu:

I grupa wiekowa: młodzież szkół gimnazjalnych

II grupa wiekowa: młodzież szkół średnich

Termin składania prac:

30 września 2011 godz. 1500.

Zasady konkursu i warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest terminowe złożenie prac: maksymalnie 3 fotografie w formie papierowej w formacie A3 oraz w formie cyfrowej na płycie CD w formacie JPG  wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym.

• Zgłaszane fotografie nie mogą naruszać prawa w szczególności dotyczy to treści powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe.
  • Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu fotografii pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji fotografii.
  • Uczestnik konkursu poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego oświadcza, iż:

a)     przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii oraz, że Uczestnik przyjmuje na siebie odpowiedzialność wobec Organizatora za wady prawne zgłoszonych fotografii, a w szczególności  za to, ze osoby trzecie nie będą kierować przeciw organizatorowi roszczeń związanych z naruszeniem praw autorskich,

b)    wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich publiczne eksponowanie,

c)     wyraża się zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych Uczestnika wyłącznie na potrzeby konkursu,

d)     nieodpłatnie, bezterminowo i bez ograniczeń co do terytorium udziela się na rzecz Organizatora prawa do wykorzystywania fotografii.

Złożone prace nie będą zwracane, stają się własnością organizatora konkursu. Najlepsze zostaną wyeksponowane w biurze Nadleśnictwa Olecko.

Prace należy przesyłać bądź składać w kopercie /opakowaniu z dopiskiem  na adres:  Nadleśnictwo Olecko w Olecku, ul. Kościuszki 32, 19-400 Olecko w terminie do 30 września 2011 roku godzina 1500.

Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów. W każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostaną miejsca od 1 do 3. Dopuszcza się przyznanie wyróżnień. Autorzy prac którzy zajmą miejsca 1-3 lub zostaną wyróżnieni otrzymają nagrody rzeczowe. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany nagród na równorzędne lub do zmiany podziału nagród w związku z ustaleniami podjętymi w czasie obrad komisji konkursowej.

Szkoły laureatów konkursu będą powiadomione pisemnie o jego wynikach oraz o terminie i formie wręczenia nagród. Wyniki będą zamieszczone na stronie internetowej nadleśnictwa: www.bialystok.lasy.gov.pl/olecko/

Kontakt z koordynatorem konkursu ?Wakacje w lesie? na szczeblu nadleśnictwa: Piotr Wydra 87 523-42-61 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Niniejszy konkurs nie jest ?grą losową? w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. Nr 68, poz. 341 z późn. zm.)

W zakresie nieuregulowanym niniejszym regulaminem do zasad prowadzenia konkursu mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Olecko

Zbigniew Piotr Poniatowski