Stypendyści ROMKÓW PDF Drukuj Email
wtorek, 17 stycznia 2017 00:06

12 stycznia 2017 roku w hali Lega w Olecku odbyło się uroczyste wręczenia stypendiów sportowych w ramach Oleckiego Programu Stypendialnego im. Romualda Wojnowskiego „ROMKI”. Głównym celem inicjatywy jestpomoc finansowa uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich mających osiągnięcia sportowe, dobre wyniki w nauce oraz działających społecznie na rzecz innych.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż wśród laureatów 4 edycji programu są uczniowie naszego gimnazjum – Wiktoria Płazińska kl. 3d oraz Paweł Masalski kl. 2b.

Po wręczeniu stypendium Wiktoria powiedziała: Program stypendialny ROMKI jest świetną inicjatywą dla młodych sportowców. Bardzo cieszę się, że zostałam już po raz drugi wybrana do grona stypendystów. Jest to dla mnie wyróżnienie, dzięki któremu czuję, że mój wysiłek nie poszedł na marne. To także duża pomoc materialna, bez której ciężko byłoby się dalej rozwijać. Otrzymane środki przeznaczę na zakup profesjonalnego wyposażenia potrzebnego do uprawiania mojej dyscypliny, a mianowicie mono płetwę w której trenuję i startuję na zawodach. Zamierzam też dalej udzielać się we wszelkich inicjatywach Stowarzyszenia Olecko Biega, a także promować program stypendialny ROMKI.

Warto przypomnieć, że Romuald Wojnowski jest legendą oleckiej lekkoatletyki. Przez wiele lat z pasją trenował i wychowywał młodzież. Wychował 65 medalistów mistrzostw Polski i 268 medalistów mistrzostw województwa w lekkiej atletyce. Poprzez sport promował systematyczną pracę, trud, wysiłek oraz zasadę rywalizacji fair play. Zaszczepiał w młodym pokoleniu umiejętność pokonywania trudności i wiarę w siebie. Propagował bieganie organizując słynne biegi uliczne i przełajowe dla młodzieży szkolnej. Był pomysłodawcą Olimpiady Milusińskich dla najmłodszych.

Dwójka pozostałych laureatów ROMKÓW 2016 – Ala Pietruczuk i Filip Maksimowicz - to absolwenci naszego gimnazjum.

Wyróżnionym gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom życzymy satysfakcji z kolejnych osiągnięć ich pociech.

Wojciech Jegliński

Zdjęcia: Zbigniew Malinowski, Głos Olecka