Finał Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2017 11:38

Uczeń klasy 3c, Bartosz Biszewski, reprezentował nasze gimnazjum podczas finału Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego, który odbył się w Zespole  Szkół nr1 w Ełku w dniu 16 lutego 2017r. Bartek uzyskał najwyższy wynik wśród oleckich gimnazjalistów, czyli 85% i jako jedyny reprezentował naszą szkołę. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00, trwał 75 minut i miał formę pisemną.

Razem z Bartkiem do zmagań z językiem angielskim przystąpiło dwudziestu gimnazjalistów i czterech uczniów szkoły podstawowej z naszego rejonu. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego otrzymują uczestnicy etapu wojewódzkiego, którzy uzyskali co najmniej 90 % punktów możliwych do zdobycia. To wysoki próg, lecz przynosi wymierne korzyści, ponieważ laureaci konkursów przedmiotowych przyjmowani są do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej w pierwszej kolejności oraz są zwolnieni z trzeciej części egzaminu gimnazjalnego.

Trzymamy kciuki za Bartka J

Małgorzata Harasim-opiekun