Mistrzostwa Europy Wschodniej w Siatkówce Kobiet do lat 17 PDF Drukuj Email
środa, 28 grudnia 2016 23:59

W dniach 15-18 grudnia 2016.r. w Hali „Lega” w Olecku odbywał się turniej piłki siatkowej, w którym brała udział również reprezentacja Polski.

Mecze odbywały się o godz. 9.30, 12.00 16.30 i 19.00 na dwóch boiskach równocześnie. Gra naszych reprezentantek przyciągała wiernych kibiców z Olecka i okolic. Finał turnieju, Polska - Białoruś odbył się w niedzielę - 18.12.2016 r. o godz. 14.30 i przyciągnął niespotykaną ilość kibiców. Wśród nich widzieliśmy Marcina Lijewskiego- reprezentanta Polski w piłce ręcznej, którego córka grała w drużynie.

Po finałowym spotkaniu, Polska uległa Białorusi i ostatecznie zdobyła srebrny medal, który wręczał Paweł Papke - były reprezentant Drużyny Narodowej w siatkówce, obecnie Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Do pomocy przy organizacji turnieju zaproszono naszą szkołę. Uczennice Gimnazjum nr 2 im. Mikołaj Kopernika w Olecku dzielnie wykonywały swoje obowiązki i przez 4 dni (poświęcając również swój wolny czas), dbały o porządek na boiskach, podawały piłki i reagowały na polecenia sędziów podczas meczów. Stanowiło to dla nich wyjątkowe doświadczenie i przeżycia w obliczu wymienionego wydarzenia sportowego. Mamy nadzieję, że współpraca z naszą szkołą będzie się rozwijać przy kolejnych imprezach w Olecku.

mgr Beata Kozłowska