Mamy laureata - II miejsce w XIV Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych w Olsztynie PDF Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2016 17:23

19 maja 2016 roku odbyły się XIV  Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne organizowane  przez   Wydział  Matematyki   i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował  rektor UWM w Olsztynie, wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Olsztyna oraz Kurator  Oświaty.

Konkurs ma na celu promowanie i popularyzowanie matematyki wśród młodych ludzi oraz może przyczyniać się do odkrycia wśród nich talentów matematycznych. Ta idea powinna zachęcić w przyszłości zdolną młodzież do studiowania na kierunkach należących do obszaru nauk ścisłych lub technicznych, w szczególności na kierunku matematyka czy informatyka.Zadania o urozmaiconej tematyce i różnorodnym stopniu trudności przygotowali pracownicy naukowi Wydziału Matematyki i Informatyki. Zawody są prowadzone w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Do tegorocznych zawodów zgłoszono 550 uczniów. Łącznie obecnych i klasyfikowanych było 513 uczestników w trzech kategoriach.

Uroczysta Gala Laureatów XIV  Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych odbyła się 14 czerwca 2016 roku w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W kategorii gimnazjum o tytuł Laureata walczyło 193 uczniów. Wśród najlepszych znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Złotnik, który nie tylko zajął II miejsce, zyskując tytuł Laureata, ale nagrodzony został również za najlepszy wynik w powiecie oleckim w kategorii szkół gimnazjalnych. Ucznia, który otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, przygotowywał do zawodów nauczyciel matematyki – pani Marta Kulbacka.

W uroczystości uczestniczył wojewoda Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, nauczyciele przygotowujący uczniów i rodzice oraz liczni sponsorzy nagród. Imprezie towarzyszył uroczysty, podniosły, ale i nie pozbawiony humoru nastrój.

Gratulujemy laureatowi i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

Marta Kulbacka