Wiosna w obiektywie PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 12:08

>> Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego <<

>> formularz zgłoszenia <<

?A po zimie przychodzi ? WIOSNA?

dla uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

w roku szkolnym 2010/2011

I. Cele konkursu:

? wyrobienie wśród młodzieży potrzeby obcowania z przyrodą oraz promowanie postaw ekologicznych;

? rozbudzenie aktywności młodzieży;

? rozwijanie osobistych zainteresowań młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych;

? prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na przyrodę, możliwość zaprezentowania swojego dorobku;

? integracja społeczności szkolnej;

II. Temat konkursu: ?A po zimie przychodzi ? WIOSNA?

Interpretacja tematu zależy od fotografującego.

III. Uczestnicy konkursu:

? Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Olecku.

Prace muszą być wykonane samodzielnie ? nie oceniamy prac grupowych

IV. Warunki uczestnictwa

1. Uczestnik konkursu powinien:

- dostarczyć maksymalnie 3 zdjęcia w formacie minimum 13 x 18 cm, wykonanych dowolną techniką, przedstawiających przyrodę Ziemi Oleckiej, wykonanych porą wiosenną (dopuszcza się przedstawienie cyklu zdjęć);

- dostarczyć negatywy do zdjęć, które wykonano metodą tradycyjną lub oryginalne zdjęcie w formie elektronicznej wykonane aparatem cyfrowym na płytce CD;

- na odwrocie każdego zdjęcia podać imię i nazwisko autora oraz tytuł pracy;

- do zdjęć należy dołączyć czytelnie wypełniony druk zgłoszenia. Formularz można pobrać w bibliotece szkolnej lub na stronie www szkoły.

2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej prezentacji prac w prasie oraz na stronach

internetu. Nadesłane prace po ocenie i wystawie pokonkursowej nie podlegają zwrotowi.

3. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzców

i ewentualnego przyznania nagród.

4. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację jego wszystkich warunków.

V. Termin i warunki dostarczania prac

? Prace należy dostarczyć osobiście do p. Wojciecha Jeglińskiego w terminie do 24 maja 2011r.

? Prace zgłoszone po terminie nie będą oceniane.

VI. Zasady przyznawania nagród

? O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.

? Prace fotograficzne nie spełniające warunków regulaminu nie będą klasyfikowane przez Komisję Konkursową.

? Pośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja Konkursowa wybierze i przyzna 10 nagród za najciekawsze prace w kategoriach klas I, II, III.

? W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przyznania specjalnych wyróżnień dla autorów prac nienagrodzonych.

? Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.

? Lista nagrodzonych uczestników zostanie opublikowana na stronie www szkoły.

? Informacja o terminie i miejscu uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, zostanie podana do publicznej wiadomości w stosowym czasie.

Olecko, 30 marca 2011 r.
Wojciech Jegliński, szkolny koordynator konkursu