VII Memoriał im. Władysława Żurowskiego PDF Drukuj Email

W OLECKU

19.02.2016

Pamiątkowe zdjęcie uczestników imprezy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VII Memoriał im. Władysława Żurowskiego rozpoczął się tradycyjnie od rozstrzygnięcia konkursu pt. „Hasło kibica”. Reprezentanci klas spotkali się w tym dniu już o godzinie 8:00 w auli szkolnej, aby zaprezentować przygotowane prace. Komisja przyznała III miejsce kl. Ic, II miejsce kl. IIId a laur zwycięstwa przypadł kl. IIIa.
Jednocześnie we wszystkich klasach przeprowadzono quiz na temat znajomości legendy naszej szkoły- p. Władysława Żurowskiego.
„ Człowiek z pasją”- to cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, o który poszerzyliśmy ofertę VII Memoriału im. Władysława Żurowskiego. Nasze zaproszenie przyjął w tym roku p. Andrzej Kamiński - wieloletni dyrektor MOSiR w Olecku, były nauczyciel wychowania fizycznego. Dzięki staraniom p. dyrektora oraz władz lokalnych, nasze miasto (jako jedyne w Polsce) otrzymało tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2015r.” Praca p. Kamińskiego na rzecz sportu została doceniona w województwie i uhonorowana tytułem- „Sportowa Osobowość Roku”.
Spotkanie z p. Andrzejem było niezwykłą podróżą w czasie; najpierw w świat osobistych wspomnień, wspomnień o p. Władysławie Żurowskim a następnie w historię sportu Oleckiego. Ciekawa i barwna opowieść została przyjęta gromkimi oklaskami. „Uprawiajcie sport - tak można zwiedzać świat za darmo” - tymi słowami p. Kamiński zakończył spotkanie.
Kolejnym pkt. VII Memoriału im. Władysława Żurowskiego były Mistrzostwa Szkoły w Sportach Zimowych, które (z racji aury) rozegrano w Hali Lega. Rywalizacja obejmowała 4-y konkurencje. Zawodnicy, przy głośnym i radosnym dopingu swoich klas, walczyli z sercem aby zdobyć jeden z trzech pucharów. Dyrekcja szkoły energicznie dopingowała kibiców, Ci z kolei - swoich zawodników. Komisja sędziowska, po szczegółowym sprawdzeniu punktacji, ogłosiła werdykt. Najlepszy w rywalizacji okazał się oddział 3b, drugie miejsce zajął oddział 3d, a trzecie zdobył oddział sportowy 3a. Gromkimi oklaskami nagrodzono wszystkich uczestników i w miłej, radosnej atmosferze opuściliśmy halę.
Kolejny memoriał już za rok J.
                                                                                                                      Nauczyciele wychowania fizycznego
Zmieniony: środa, 24 lutego 2016 09:55