Sportowe tradycje naszej szkoły PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2011 09:37

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku jest szkołą z wieloletnimi tradycjami sportowymi. Liczne sukcesy zostały zapoczątkowane w Szkole Podstawowej nr 2, która następnie została przekształcona w gimnazjum.

Funkcjonowanie klas sportowych jest działaniem zmierzającym do rozwijania ponadprzeciętnych zdolności sportowych uczniów. Uczniowie tych klas, często reprezentowali naszą szkołę na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Dzięki samodyscyplinie, szkoleniu sportowemu i pomocy sponsorów młodzi ludzie pragną rozwijać i rozwijają swoje pasje.

Klasa sportowa to nie tylko osiągnięcia sportowe, to również współpraca w grupie, wspólne projekty oraz pomoc koleżeńska. Dzięki współpracy dyrekcji szkoły z różnymi instytucjami, młodzież naszego gimnazjum ma dostęp do szerokiej bazy sportowej (obiekty MOSiR, lodowisko, siłownia szkolna). Oferta zajęć sportowych pozalekcyjnych jest najbogatsza w naszej okolicy. Uczniowie mają do wyboru zajęcia z: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, lekkiej atletyki, zajęć fitness, rekreacji zdrowotnej, turystyki pieszej oraz nordic walking.

W rywalizacji sportowej szkół gimnazjalnych nasze gimnazjum zajmuje czołowe miejsca w większości rozgrywek. Jest to wynik pielęgnowania tradycji szkoły, sukces młodzieży i ich rodziców, którzy zaszczepili im bakcyla sportu oraz kadry nauczycielskiej w większości wywodzącej się z tej szkoły.

Beata Kozłowska, wychowawca klasy sportowej

Zmieniony: poniedziałek, 07 marca 2011 11:37