Jaki znak twój? – teleturniej wiedzy o Polsce PDF Drukuj Email
czwartek, 12 listopada 2015 23:13

<kliknij by zobaczyć galerię>

W przededniu obchodów Święta Niepodległości reprezentanci uczniów uczęszczających na zajęcia z edukacji medialnej i humanistycznej wzięli udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pt. „Obywatel PL” zorganizowanych w Ełku przez Teatr Show.

Emocje związane z udziałem w teleturnieju wzmagał fakt, iż wydarzenie realizowane było na żywo w zapisie filmowym i bezpośrednio transmitowane na duży ekran. Uczestnicy teleturnieju podzieleni na dwie grupy – chłopców i dziewcząt – musieli zmierzyć się z pytaniami weryfikującymi ich wiedzę o kraju z zakresu: mowy ojczystej, literatury, historii, nauki i techniki, przyrody, ustroju politycznego czy sportu.

Interaktywna zabawa była dla uczniów nie tylko formą rozrywki, okazją do poznania wielu technik dziennikarskich i scenicznych czy sposobem na wykazanie się zdrową rywalizacją, ale także sprawdzianem świadomości obywatelskiej oraz znajomości tradycji i kultury własnego narodu.

Z przebiegu spotkania, które sprowokowało uczniów do twórczej refleksji nad przeszłością, powstanie reportaż, który będzie doskonałą pamiątką dla uczestników warsztatów.

mgr Magdalena Nyga

Zmieniony: poniedziałek, 16 listopada 2015 01:18