DZIŚ NIEBO SIĘ OTWIERA - jasełka PDF Drukuj Email
środa, 22 grudnia 2010 16:47

fot. W. Bukpaś, E. Tokajuk

fot. M. Mularczyk

Dzień 22 grudnia 2010 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przebiegał pod znakiem Bożonarodzeniowych Życzeń. Rangę powagi tego dnia podkreślili uczniowie galowym strojem. Dwie pierwsze lekcje odbyły się wg planu, na których wiodącym tematem była historia narodzin Jezusa w Betlejem oraz zwyczaje, tradycje i obrzędy związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Nie zabrakło też kolędowania Bożemu Dzieciątku. Na trzeciej godzinie lekcyjnej każda klasa wykonywała plakat pt. : ?Owoc i warzywo? wg założeń projektu ?Trzymaj formę? oraz układała fraszkę dotyczącą tego zagadnienia. Wyniki prac zostaną ogłoszone na początku stycznia przez koordynatorkę projektu p. Beatę Kozłowską.

Na czwartej godzinie cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, by obejrzeć jasełka pt. ?Dziś niebo się otwiera?. Tegoroczne przedstawienie przygotowała kl. II b wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Borys oraz nauczycielem religii Siostrą Amabilis Wnuk. Naszą uroczystość zaszczycił swą obecnością ks. infułat Edmund Łagód.

Końcowym elementem świątecznego spotkania było pożegnanie przez p. Dyrektor A. Siemiatycką odchodzących na emeryturę pań Ireny Filipów i Reginy Pieńkos, wieloletnich kucharek naszej szkolnej kuchni. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli paniom pamiątkowe medale za przepyszne obiadki.

Następnie uczniowie udali się do swoich sal na klasowe wigilie wraz z wychowawcami oraz ich asystentami. Cały dzień upłynął w radosnej i świątecznej atmosferze życzeń, które przenieśliśmy do swoich domów na dzień 24 grudnia.

Siostra Ilona Murza

Zmieniony: piątek, 07 stycznia 2011 10:22