"Jak zostać świadomym opiekunem czworonoga?" PDF Drukuj Email
piątek, 24 stycznia 2014 23:02

fot. E. Łukasik

W piątek 24 stycznia 2014 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ekipę rodzinnego przytuliska "Bezdomniaki" z okolic Gołdapi. Podczas spotkania, które odbyło się w szkolnej auli, dowiedzieliśmy się od Pani Teresy Dmuchowskiej, założycielki przytuliska, jak ważna jest świadoma adopcja zwierzęcia oraz wysłuchaliśmy wykładu na temat odpowiedzialności w opiece nad czworonogiem. Pani Teresa wyczuliła nasze serca na los bezdomnych zwierząt, bezmyślnie porzucanych przez swoich właścicieli zwłaszcza zimą. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób sami możemy pomóc błąkającemu się bez opieki zwierzęciu, w jaki sposób bezpiecznie podejść do psa, aby móc udzielić mu pomocy. Spotkanie umilały biegające wesoło po auli psy z przytuliska, które co chwila domagały się od nas pieszczot oraz zwrócenia na siebie uwagi. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz umiejętności czworonogów, podczas którego zobaczyliśmy nie tylko psie sztuczki, ale przede wszystkim więź, jaka może wytworzyć się między psem i jego opiekunem. Nasi uczniowie sami mogli też spróbować wykonania kilku ćwiczeń z psem.

Dziękujemy "Bezdomniakom" za poświęcony nam czas, przekazaną cenną wiedzę, a przede wszystkim za wielkie serce i bezinteresowną pomoc bezdomnym zwierzętom.

Uczestnicy projektu "Jak zostać świadomym opiekunem czworonoga".

E. Łukasik

Zmieniony: piątek, 24 stycznia 2014 23:26