Dzień Otwarty Szkoły pn."Mikołaj Kopernik Twoim przewodnikiem" PDF Drukuj Email
sobota, 22 marca 2014 12:15

fot. E. Tokajuk, W. Bukpaś

22 marca 2014 roku w progi Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku zawitali uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Przyszli gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną gimnazjum, którego wartościami priorytetowymi są: rozwój, aktywność i jakość.

– Zapewniamy, że czas spędzony w naszej szkole będzie efektywnie zagospodarowany, pozwoli wam na odkrywanie i pogłębianie talentów, poszerzanie horyzontów myślowych oraz zdobywanie wiedzy przez doświadczanie, a stale modernizowana baza i wyposażenie szkoły stworzą wam komfortowe warunki do efektywnej pracy – podkreśliła Żaneta Szukieć, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 zaskoczyli młodszych kolegów skeczem „Witajcie w Dwójce” oraz scenką „Sąd nad promieniotwórczością”, która okazała się nie tylko doskonałym popisem umiejętności aktorskich uczniów, ale i niezwykłą lekcją, która w sposób humorystyczny przybliżyła zgromadzonym wiedzę z nauk ścisłych.

Szczególną uwagę szóstoklasistów przykuł również profesjonalny pokaz „Krakowiaka” i występ wokalny uczniów, którzy wiedzą, że na sukces składają się ciekawość świata, zdolność do marzeń i wyobraźnia bez granic, dlatego nie boją się wyzwań i z zapałem rozwijają swe umiejętności, podejmując się zadań, jakie stawia przed nimi program Comenius „Poznawanie Naszego Światowego Dziedzictwa”.

– Dzięki zagranicznym wyjazdom organizowanym w ramach programu Comenius wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 2 mają niepowtarzalną szansę poznania europejskiego dziedzictwa narodowego, zbudowania relacji z przedstawicielami innych kultur, a przede wszystkim rozwinięcia kompetencji komunikowania się w języku angielskim. W innej szkole nie ma takich możliwości – zaznaczyła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Julia Bielecka.

Szóstoklasistów zainteresowała bogata oferta programowo-organizacyjna szkoły, która dostosowana jest do oczekiwań i predyspozycji uczniów. Kandydaci do gimnazjum mogą wybrać: oddział sportowy, oddział realizujący innowację matematyczno-przyrodniczą lub innowację językową, klasę terapeutyczną oraz oddziały ogólnodostępne.

Novum w ofercie programowej szkoły to oddział realizujący innowację językową „Angielski kluczem do sukcesu”, która jest odpowiedzią na wyzwania współczesności oraz wymogi stawiane młodemu pokoleniu i zgodnie z jego potrzebami zakłada kształcenie umiejętności komunikacyjnych uczniów – płynnego posługiwania się i rozumienia języka angielskiego, a także poszerzanie wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Gimnazjum nr 2 to szkoła, która twórczo realizuje edukacyjną misję – pozwala uczniom wzbić się ponad przeciętność i  w sposób imponujący rozwijać skrzydła, o czym z pewnością świadczą laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, z których rok rocznie jesteśmy dumni. W tym roku grono laureatów powiększyli: Maria Sara Motulewicz z kl. 3B – Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Zuzanna Bubrowska z kl. 2B – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego oraz Karina Wasilczyk z kl. 2E Wojewódzki Konkurs Języka Rosyjskiego.

O tym, że Gimnazjum nr 2 to kreatywna i nowatorska szkoła marzeń przekonują sami uczniowie:

– Gdybym jeszcze raz stanęła przed wyborem szkoły, na pewno wybrałabym Gimnazjum nr 2 – szkołę która daje możliwość rozwoju zainteresowań i uczy nie tylko jak wiedzę zdobywać, ale również jak ją mądrze wykorzystać, by z wiarą i determinacją realizować swoje zamierzenia – twierdzi uczennica oddziału realizującego innowację humanistyczną.

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przebiegał w pełnej radości atmosferze, której autorami byli przede wszystkim młodzi gospodarze – to z ogromnych udziałem uczniów – dzięki ich kompetencjom i talentom – udało się zorganizować tak niezapomniane wydarzenie i zapoznać kandydatów do gimnazjum z wizją szkoły.

Magdalena Nyga

Zmieniony: wtorek, 25 marca 2014 13:18