INFORMACJA O STYPENDIACH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW BĘDĄCYCH W DYSPOZYCJI GMINY OLECKO PDF Drukuj Email
wtorek, 01 kwietnia 2014 23:29

Nauka w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej to okres intensywnego zdobywania wiedzy przez uczniów. Jest to również czas nabywania wielu umiejętności, a także rozwijania pasji i talentów, które będą podstawą w budowaniu drogi dalszej edukacji i pracy zawodowej. Uczniowie potrzebują w tym istotnym czasie wsparcia, również finansowego. Jedną z możliwości pomocy uczniom są stypendia, które przyznaje się w celu zmniejszania różnic w dostępie do edukacji, umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej, jak również wspierania edukacji uczniów zdolnych.

Ze środków będących w dyspozycji Gminy Olecko uczniowie mogą otrzymać następujące stypendia o charakterze socjalnym albo motywacyjnym:

1) stypendia szkolne,

2) stypendia w dziedzinie nauki, sportu lub artystycznej,