Udział uczniów naszego gimnazjum w Miejsko-Gminnych obchodach Święta Niepodległości w Olecku PDF Drukuj Email
wtorek, 12 listopada 2013 18:49

fot. J. Najechalski

Duch patriotyzmu nie zniknął wraz z zakończeniem uroczystej akademii.
Swą patriotyczną postawę, dumę z bycia wolnym Polakiem wykazali przedstawiciele naszego gimnazjum, włączając się w miejsko – gminne obchody Dnia Niepodległości 11 listopada 2013 roku. W uroczystościach uczestniczyli: Pani Dyrektor Anna Dorota Siemiatycka, Poczet Sztandarowy – opiekun Jan Najechalski, Samorząd Szkoły – opiekun Diana Zawistowska oraz uczniowie.

Nie z bronią u nogi, nie przez konspiracyjne spotkania, nie na partyzanckich szlakach, ale w codziennym trudzie, łączeniu ludzi pod jedną ideą, uczestniczeniu w życiu małych i dużych wspólnot, we wzajemnym szacunku, szkoła odpowiedziała na apel Prezydenta Bronisława Komorowskiego „Kotylion na 11 listopada” i wręczała kotyliony podczas uroczystości, biorącym w niej udział mieszkańcom.

Pamiętając o poległych „za wolność naszą i waszą”, przedstawiciele gimnazjum oddali im hołd i złożyli kwiaty.

W patriotyczne uroczystości włączali się:

1. Żaneta Szukieć – III e

2. Adrianna Grzymkowska – III b

3. Kamil Nieczyporuk – III c

4. Michał Polakowski – II c

5. Julia Bielecka – III a

6. Magdalena Mnich – III e

7. Weronika Jutkiewicz – III e

8. Diana Warsewicz – III e

9. Wiktoria Laszkowska _ III e

10. Joanna Szyc – II c

11. Weronika Ulikowska – II c

12. Anna Dębska – II c

13. Julia Wójcik – II c

14. Laura Stankiewicz – II c

15. Jan Pieczur – I d

16. Weronika Drobiszewska – I d

17. Kamila Sienica – Id

18. Karolina Sapiega – I d

19. Kamila Szulimska – I d

20. Weronika Rudzińska – Id

Tak liczna obecność uczniów i ich zaangażowanie, dają nadzieję, że gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku kultywują działania, które kształtują naszą tożsamość oraz świadomość patriotyczna i narodową .

Mariola Zdancewicz

Zmieniony: piątek, 15 listopada 2013 18:55