Szkolny konkurs ,,Sławni Polacy” PDF Drukuj Email
czwartek, 26 czerwca 2014 23:10

Do 31  marca  2014 r. uczniowie  naszej szkoły, brali udział w  konkursie  ,,Sławni Polacy”. Celem konkursu było przedstawienie wkładu w dziedzictwo narodowego i światowe polskich wybitnych naukowców, odkrywców, badaczy działaczy nauk matematyczno - przyrodniczych i humanistycznych oraz najwybitniejszych sportowców.

Prace nadesłali uczniowie z klas pierwszych i drugich.

Dzięki udziałowi w konkursie, uczniowie mieli okazję pogłębić   wiedzę o Polsce - jej historii, tradycji, obyczajach, kulturze, sztuce. Rozwijali swoje umiejętności w zakresie technologii informacyjnej. Wszystkie prace wykonane były w języku polskim i  angielskim, co znaczącą wpłynęło  na  rozwijanie poprawności językowej uczniów naszej szkoły.

Cele konkursowe wpisują się w realizację projektu ,,Comenius”, który zakłada uświadomienie uczniom koncepcji światowego dziedzictwa.

Wyłoniono następujących zwycięzców

W zakresie nauk humanistycznych:

1. Hubert Kotowski z klasy II d

2. Anna Dębska i Laura Stankiewicz z klasy II c

3. Paweł Werla, Hubert Jachimski i Maciej Bujnowski z klasy II b

W zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych:

Klasa I b

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Prezentacje:
prezentacja 1 - Hubert Kotowski