Konkurs fotograficzny: Jesienne barwy Ziemi Oleckiej. PDF Drukuj Email
środa, 06 października 2010 14:06

Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego

"Jesienne barwy Ziemi Oleckiej"

dla uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

w roku szkolnym 2010/2011

>> formularz zgłoszenia <<

I. Cele konkursu:

- wyrobienie wśród młodzieży potrzeby obcowania z przyrodą oraz promowanie postaw ekologicznych;

- rozbudzenie aktywności młodzieży;

- rozwijanie osobistych zainteresowań młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych;

- prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na przyrodę, możliwość zaprezentowania swojego dorobku;

- integracja społeczności szkolnej;

II. Temat konkursu:  ?Jesienne barwy Ziemi Oleckiej?

Interpretacja tematu zależy od fotografującego.

III. Uczestnicy konkursu:

- Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika   w Olecku.

- Prace muszą być wykonane samodzielnie ? nie oceniamy prac grupowych.

IV. Warunki uczestnictwa

1. Uczestnik konkursu powinien:

- dostarczyć maksymalnie 3  zdjęcia w formacie minimum 13 x 18 cm, wykonanych dowolną techniką, przedstawiających przyrodę mazurską, wykonanych porą jesienną (dopuszcza się przedstawienie cyklu zdjęć);

- dostarczyć negatywy do zdjęć, które wykonano metodą tradycyjną lub oryginalne zdjęcie w formie elektronicznej wykonane aparatem cyfrowym na płytce CD;

- na odwrocie każdego zdjęcia podać imię i nazwisko autora oraz  tytuł pracy;

- do zdjęć należy dołączyć czytelnie wypełniony druk zgłoszenia. Formularz można pobrać w bibliotece szkolnej lub na stronie www szkoły.

2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej prezentacji prac w prasie oraz na stronach Internetu. Nadesłane prace po ocenie i wystawie pokonkursowej nie podlegają zwrotowi.

3. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzców i ewentualnego przyznania nagród.

4. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację jego wszystkich warunków.

V. Termin i warunki dostarczania prac

- Prace należy dostarczyć osobiście do pana Wojciecha Jeglińskiego w terminie do 3 grudnia 2010 r.

- Prace zgłoszone po terminie nie będą oceniane.

VI. Zasady przyznawania nagród

- O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.

- Prace fotograficzne nie spełniające warunków regulaminu nie będą klasyfikowane przez Komisję.

- Pośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja wybierze i przyzna nagrody za 3 najciekawsze prace w  kategoriach klas I, II, III.

- W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przyznania specjalnych wyróżnień dla autorów prac nienagrodzonych.

- Decyzja Komisji jest ostateczna.

- Lista nagrodzonych uczestników zostanie opublikowana na stronie  www szkoły.

- Informacja o terminie i miejscu uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, zostanie podana do publicznej wiadomości w  stosowym czasie.

Wojciech Jegliński

szkolny koordynator konkursu

"Jesienne barwy Ziemii Oleckiej"

Zmieniony: środa, 07 września 2011 22:41