Wyniki I etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA 2013-2014 PDF Drukuj Email
wtorek, 11 marca 2014 00:18

W dniu 10 stycznia 2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbył się I Etap  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea, organizowanego przez Międzynarodowe Gimnazjum nr 51, Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula  University w Warszawie. Do udziału w konkursie przystąpiło 56 uczniów tutejszego gimnazjum, w tym 14 z klas pierwszych, 13 z klas drugich oraz 29 z klas trzecich.

Patronat nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie. W całym kraju do konkursu przystąpiło ogółem 103264 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Po przeprowadzeniu pierwszego etapu konkursu w dniu 4 marca 2014 r. organizatorzy wyłonili 500 najlepszych matematyków w każdej z kategorii.

Wśród najlepszych znalazło się dwoje uczniów naszego gimnazjum: uczennica oddziału 2b – Maja Katarzyna Kłoczko oraz uczeń oddziału 3a – Michał Wargala. Zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w etapie finałowym, który odbędzie się 28 marca 2014 r. w Vistula Uniwersity w Warszwie.

Koordynator Konkursu:
Marzena Kamińska - Kopiczko