Witajcie w świetlicy :)

Świetlica szkolna przeznaczona jest dla uczniów dojeżdżających do Gimnazjum nr 2 z okolicznych miejscowości ( Skowronki, Krupin, Imionki, Możne, Szczecinki, Dąbrowskie Osiedle, Sedranki, Łęgowo ) i chętnych z miasta  Olecko.

Świetlica jest otwarta od poniedziałku do piątku

w godzinach:

·          7:15 – 8:00,

·         12:45 – 15:00.

Świetlica szkolna ma spełniać głównie rolę opiekuńczą i wychowawczą. Oprócz zajęć świetlicowych, uczniowie mogą spędzić czas wolny według własnego uznania, zjeść posiłek czy odrobić lekcje przy wydatnej pomocy nauczyciela-wychowawcy. Zajęcia świetlicowe mają zapewnić dzieciom czas w sposób możliwie interesujący. Poprzez ich organizację pragniemy osiągnąć określone zmiany w zainteresowaniach, postawie i codziennych nawykach wychowanków.

CEL  DZIAŁALNOŚCI :

1.      Zapewnienie uczniom opieki wychowawczej, czuwanie nad zdrowiem i bezpieczeństwem, przed i po skończonych lekcjach.

2.      Organizacja czasu wolnego poprzez: rozwój zainteresowań, gry, zabawy, konkursy, zawody sportowe, imprezy okolicznościowe itp.

3.      Stwarzanie odpowiednich warunków do odpoczynku, relaksu, działalności kreatywnej, nawiązywania znajomości i rozwijania umiejętności współpracy w grupie.

4.      Pomoc uczniom w rozwiązywaniu problemów szkolnych i osobistych.

REGULAMIN ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

1.   Świetlica czynna jest codziennie w godz. 7:15-8.00  i 12:45-15:00.

2.   Świetlica służy wszystkim uczniom Gimnazjum nr 2   w Olecku, w szczególności uczniom dojeżdżającym.

3.   Uczniowie dojeżdżający mają obowiązek zgłosić się   do świetlicy przed zajęciami i po skończonych zajęciach czekając na autobus.

4.   Uczniowie mogą korzystać z pomocy wychowawcy podczas odrabiania lekcji.

5.   Uczniowie starsi powinni  pomagać słabszym i młodszym kolegom w nauce oraz stwarzać atmosferę życzliwości.

6.   W świetlicy obowiązuje cisza i kulturalne zachowanie .

7.   Uczniowie mają prawo korzystać z zajęć organizowanych w świetlicy.

8.   Świetlicy nie należy opuszczać bez pozwolenia wychowawcy.

9.   Uczniowie, którzy chcą się zwolnić z zajęć świetlicowych muszą dostarczyć pisemną zgodę od rodziców.

10. Uczniowie mają prawo korzystać w świetlicy z gier stolikowych i sprzętu sportowego.

11. Gry wypożycza wychowawca i odbiera je w kompletnym stanie.

12. Uczniowie mają obowiązek dbać o ład i porządek przed świetlicą i w świetlicy.

13. Za zniszczony sprzęt w świetlicy będzie pobierana ich równowartość pieniężną

REGULAMIN  DOWOZU / ODWOZU

UCZNIÓW :

1.    Autobus szkolny przywozi i odwozi dzieci z miejsca do tego wyznaczonego tj. plac szkolny oraz przystanków wcześniej wyznaczonych.

2.    Za bezpieczeństwo dzieci w autobusie szkolnym odpowiedzialny jest nauczyciel-opiekun.

3.    Dzieci wsiadają do autobusu na przystankach w ustalonym porządku od najmłodszych do najstarszych.

4.    Nauczyciel-opiekun przed planowanym odjazdem sprawdza obecność i daje znak kierowcy do rozpoczęcia jazdy.

5.    Nauczyciel-opiekun zajmuje miejsce w autobusie, tak aby widział zachowanie uczniów podczas jazdy.

6.    Uczniowie mają przydzielone miejsca w autobusie  i odpowiadają za ład i porządek wyznaczonego miejsca, uczniowie przestrzegają ustalonych zasad.

7.    Uczniów w autobusie obowiązuje pełna kultura osobista. Nie wolno głośno rozmawiać, krzyczeć, spożywać posiłków, przepychać się, zmieniać zajmowanego miejsca podczas jazdy, śmiecić.

8.    Uczniowie wsiadają i wysiadają na przystankach zawsze przy prawej krawędzi jezdni.

9.    Uczniowie, którzy zmuszeni są przejść na drugą stronę jezdni mogą to zrobić dopiero po odjeździe autobusu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

10. Za uszkodzenia wyposażenia w autobusie odpowiedzialność

ponoszą rodzice dzieci i zobowiązani są do pokrycia kosztów

naprawy.

11. Uczniowie i rodzice z rozkładem jazdy autobusu szkolnego

zostają zapoznani na początku roku szkolnego, ewentualne

zmiany będą podawane do wiadomości uczniom i rodzicom.

12.   Za nieprzestrzeganie regulaminu uczeń ponosi konsekwencje

zgodnie z ustalonym i zatwierdzonym regulaminem dotyczącym

kryteriów oceny z zachowania.

Andrzejki w świetlicy 27.11. 2009 r.

fot. W. Bukpaś

ŁĄCZNIK Z BIBLIOTEKĄ - RADZIEWICZ URSZULA

ANDRZEJKI 2008

fot. W. Bukpaś, K. Masalski

Dnia 28 listopada 2008 roku samorząd świetlicy zorganizował Andrzejki połączone z poczęstunkiem. Wiele uśmiechu i humoru wzbudziły wróżby przeprowadzone przez Małgorzatę Klimowicz, Ulę Radziewicz, Michała Dzikielewskiego, Kamila Masalskiego i Łukasza Syper. Delektowaliśmy się przepysznym ptasim mleczkiem upieczonym przez panią Malgorzatę Dzikielewską, mamę Michała. Wszyscy świetnie się bawili przy konsumpcji smakołyków i nastrojowej muzyce.

mgr Wiesław Bukpaś

Łukasz Syper

WIGILIA W  ŚWIETLICY

Z wielką radością zebraliśmy się 18 grudnia 2008 roku na spotkaniu wigilijnym w naszej świetlicy. Życzyliśmy sobie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2009 roku. Na stole pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy i owoce. Śpiewając wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy myślami wybiegaliśmy do cudownego misterium narodzin Pana. Pośród nas królowała błyszcząca i efektownie ozdobiona choinka. Już dziś z tęsknotą oczekujemy kolejnych świąt.

fot. W. Bukpaś, K. Masalski

mgr Wiesław Bukpaś