Rozkład czasu pracy nauczycieli biblioteki PDF Drukuj Email-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
List do Rodziców - „ Co nam daje czytanie?” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 maja 2018 10:57

Szanowni Rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Głównym celem podjętych przez nauczycieli działań jest podniesienie poziomu aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły oraz

Czytaj więcej...…
 
Szkolne eliminacje XIV Gminno – Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 marca 2017 23:40

W dniu 20 lutego 2017 r. w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje XIV Gminno – Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”.

Czytaj więcej...…
 
Konkurs czytelniczy w Stradunach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2017 01:00

 Do Gimnazjalnego Konkursu Czytelniczego ze znajomości serii: „Trylogii czasu”(„Czerwień rubinu”, „Blękit szafiru”, „Zieleń szmaragdu”) Kerstin Gier- adresowanego do uczniów gimnazjów z powiatu ełckiego i oleckiego, który odbędzie się 10 marca 2017  w Stradunach po eliminacjach szkolnych przechodzą następujący łącznicy: Klaudia Wiśniewska z kl. 2e, Olaf Sujata z kl. 2d oraz Jan Sawicz z kl.2e. Gratulujemy.

                                                                                                       Dorota  Teresa Włodarska

 
Najlepszy czytelnik pierwszego półrocza roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 stycznia 2017 01:00

Najlepszym czytelnikiem szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 2016  jest Maria Pieczur z klasy Ib, która przeczytała 44 woluminy.

                                                                                                    Patrycja Motulewicz

 
Łącznicy biblioteczni w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 stycznia 2017 01:00

19 stycznia 2017r. po zajęciach lekcyjnych, łącznicy biblioteczni: Rafał Ampulski z kl.2b, Emilia Antonowicz, Gabriela Nartowicz, Joanna Jankowska z kl. 1a, Klaudia Wiśniewska z kl. 2e, Natalia Chołod i Weronika Iwanowska z kl. 1b, Agnieszka Nawrocka z kl. 2f, Małgorzata Jasińska z kl. 3b oraz Wiktoria Zientara  z kl. 2b  z nauczycielem bibliotekarzem – Dorotą Włodarską zorganizowali imprezę karnawałową „Karnawał z Bajką i Baśnią” dla dzieci  biorących na co dzień udział w zajęciach w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji w Olecku.

Czytaj więcej...…
 
Konkurs klasowy na Najciekawszy Świąteczny Wystrój Sali Lekcyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 grudnia 2016 01:00

Łącznicy biblioteczni zajęli trzecie miejsce w przedświątecznym konkursie na wystrój Sali lekcyjnej w naszym przypadku biblioteki. Cieszymy się, że szanowna komisja doceniła nasze wysiłki.

                                                                                                                       Patrycja Motulewicz

 
Wigilia łączników -19 grudnia 2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 01:00

     

 
Podsumowanie osiągnięć uczniów przygotowanych do różnych konkursów w roku szkol. 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 grudnia 2016 01:00

Przygotowano młodzież do  udziału w konkursach recytatorskich: VI Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki, XI Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II- drugie miejsce zajęła Patrycja Luto z kl. 1c, Agata Smokowska otrzymała wyróżnienie (przygotowała D. Włodarska, XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorsko – Muzyczny „Spotkania z Poezją”- Zuzanna Warsiewicz  z kl.2c została finalistką ww. konkursu ( przygotowana pod opieką D. Włodarskiej); Gimnazjalny Konkurs Czytelniczy w StradunachAgata Smokowska zajęła po bardzo szczegółowej dogrywce drugie miejsce ( przygotowanie-D. Włodarska)

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 22:52

Dnia 21.11.2016 r. w bibliotece szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa. Wszyscy łącznicy wróżyli sobie oraz zaproszonym gościom, jakimi byli Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz i Pan Wicedyrektor Jan Najechalski. Nie obyło się również bez poczęstunku.

Było to miłe popołudnie, wszyscy doskonale się bawili, tańczyli, śpiewali, śmiali się, rozmawiali ze sobą. Były to cudowne i niezapomniane Andrzejki.

Emilka Antonowicz

 
Wieczornica „Cztery pory roku … Henryk Sienkiewicz” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 01:00

W przededniu rocznicy śmierci naszego wybitnego pisarza, Henryka Sienkiewicza w bibliotece  Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku spotkali się łącznicy biblioteczni z opiekunką koła,  panią Dorotą Włodarską na wieczernicy pn. „Cztery pory roku … Henryk Sienkiewicz” Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować i przeczytać  ulubiony fragment dowolnego utworu naszego Noblisty.

Czytaj więcej...…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3