Rozkład czasu pracy nauczycieli biblioteki PDF Drukuj Email----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Szkolne eliminacje XIV Gminno – Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 marca 2017 22:40

W dniu 20 lutego 2017 r. w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje XIV Gminno – Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”.

Czytaj więcej...…
 
Konkurs czytelniczy w Stradunach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2017 00:00

 Do Gimnazjalnego Konkursu Czytelniczego ze znajomości serii: „Trylogii czasu”(„Czerwień rubinu”, „Blękit szafiru”, „Zieleń szmaragdu”) Kerstin Gier- adresowanego do uczniów gimnazjów z powiatu ełckiego i oleckiego, który odbędzie się 10 marca 2017  w Stradunach po eliminacjach szkolnych przechodzą następujący łącznicy: Klaudia Wiśniewska z kl. 2e, Olaf Sujata z kl. 2d oraz Jan Sawicz z kl.2e. Gratulujemy.

                                                                                                       Dorota  Teresa Włodarska

 
Najlepszy czytelnik pierwszego półrocza roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 stycznia 2017 00:00

Najlepszym czytelnikiem szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 2016  jest Maria Pieczur z klasy Ib, która przeczytała 44 woluminy.

                                                                                                    Patrycja Motulewicz

 
Łącznicy biblioteczni w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 stycznia 2017 00:00

19 stycznia 2017r. po zajęciach lekcyjnych, łącznicy biblioteczni: Rafał Ampulski z kl.2b, Emilia Antonowicz, Gabriela Nartowicz, Joanna Jankowska z kl. 1a, Klaudia Wiśniewska z kl. 2e, Natalia Chołod i Weronika Iwanowska z kl. 1b, Agnieszka Nawrocka z kl. 2f, Małgorzata Jasińska z kl. 3b oraz Wiktoria Zientara  z kl. 2b  z nauczycielem bibliotekarzem – Dorotą Włodarską zorganizowali imprezę karnawałową „Karnawał z Bajką i Baśnią” dla dzieci  biorących na co dzień udział w zajęciach w Powiatowym Centrum Wspierania Edukacji w Olecku.

Czytaj więcej...…
 
Konkurs klasowy na Najciekawszy Świąteczny Wystrój Sali Lekcyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 grudnia 2016 00:00

Łącznicy biblioteczni zajęli trzecie miejsce w przedświątecznym konkursie na wystrój Sali lekcyjnej w naszym przypadku biblioteki. Cieszymy się, że szanowna komisja doceniła nasze wysiłki.

                                                                                                                       Patrycja Motulewicz

 
Wigilia łączników -19 grudnia 2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 00:00

     

 
Podsumowanie osiągnięć uczniów przygotowanych do różnych konkursów w roku szkol. 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 grudnia 2016 00:00

Przygotowano młodzież do  udziału w konkursach recytatorskich: VI Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki, XI Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II- drugie miejsce zajęła Patrycja Luto z kl. 1c, Agata Smokowska otrzymała wyróżnienie (przygotowała D. Włodarska, XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorsko – Muzyczny „Spotkania z Poezją”- Zuzanna Warsiewicz  z kl.2c została finalistką ww. konkursu ( przygotowana pod opieką D. Włodarskiej); Gimnazjalny Konkurs Czytelniczy w StradunachAgata Smokowska zajęła po bardzo szczegółowej dogrywce drugie miejsce ( przygotowanie-D. Włodarska)

 
Andrzejki w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2016 21:52

Dnia 21.11.2016 r. w bibliotece szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa. Wszyscy łącznicy wróżyli sobie oraz zaproszonym gościom, jakimi byli Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz i Pan Wicedyrektor Jan Najechalski. Nie obyło się również bez poczęstunku.

Było to miłe popołudnie, wszyscy doskonale się bawili, tańczyli, śpiewali, śmiali się, rozmawiali ze sobą. Były to cudowne i niezapomniane Andrzejki.

Emilka Antonowicz

 
Wieczornica „Cztery pory roku … Henryk Sienkiewicz” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 00:00

W przededniu rocznicy śmierci naszego wybitnego pisarza, Henryka Sienkiewicza w bibliotece  Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku spotkali się łącznicy biblioteczni z opiekunką koła,  panią Dorotą Włodarską na wieczernicy pn. „Cztery pory roku … Henryk Sienkiewicz” Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować i przeczytać  ulubiony fragment dowolnego utworu naszego Noblisty.

Czytaj więcej...…
 
„Książka to dopiero początek…” – podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 listopada 2016 22:10

Przygotowania do Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, których celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli biblioteki w życiu szkoły rozpoczęły się już we wrześniu. Wtedy też odbywały się spotkania łączników, których zadaniem było zaplanowanie atrakcji upowszechniających ideę czytelnictwa.

Czytaj więcej...…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3