DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE KANDYDATÓW
do Szkoły Podstawowej Nr 2

 im. Mikołaja Kopernika w Olecku NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Podaję do publicznej wiadomości informację o rozpoczynającym się 8 lutego 2019r. postępowaniu rekrutacyjnym oraz zgodnie z obowiązującym harmonogramem o postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 
Perły województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 maja 2019 23:08

Tegoroczna wycieczka najstarszych uczniów naszej szkoły odbyła się wcześniej niż w latach poprzednich – na początku maja, a nie w czerwcu, a jej celem były zachodnie tereny Polski, a nie jak poprzednio górzyste pejzaże południa.

Czytaj więcej...…
 
NASZ SKLEPIK SZKOLNY „Pod gwiazdami”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 maja 2019 20:21

Sklepik szkolny „Pod gwiazdami” funkcjonuje efektywnie od wielu lat. W bieżącym roku szkolnym dyżury pełnią uczennice klas V, VII i klas III gimnazjalnych. Czynności ich polegają na zaplanowaniu i przyjęciu towaru, sprzedaży produktów w ramach zdrowego żywienia - zgodnych z zarządzeniem Ministra Zdrowia , utrzymywaniu porządku i uśmiechu do klienta. Dyżurne są uczciwe, energiczne i sumienne. Współpracują zgodnie w zespole, wymieniają się dyżurami, gdy jest taka potrzeba. Prowadzenie sklepiku to odpowiedzialność a także nauka na przyszłość, zdobywanie kompetencji matematycznych, społecznych, inicjatywność, podnoszenie świadomości przedsiębiorczych. Sprzedawany asortyment cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i pracowników szkoły.

Dziękujemy naszym przedsiębiorczym uczennicom i zapraszamy wszystkich codziennie na zakupyJ.

Opiekun- B. Kozłowska

 
IV Powiatowy Konkurs Plastyczny – znamy wyniki
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 maja 2019 20:38

Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku już po raz czwarty zorganizowało konkurs plastyczny pod tytułem „Wiem, jaki zawód będę wykonywać w przyszłości”. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej

Czytaj więcej...…
 
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS -u w Lekkiej Atletyce – klasy VI i młodsze.
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2019 21:03

Ostatnim akcentem zmagań lekkoatletycznych roku szkolnego były zawody dla uczniów kl. VI i młodszych. Rozegrano biegi na 60m, 300m, 600m i 1000m. Dyscypliny techniczne to: skok w dal, wzwyż i rzut piłeczką palantową. Naszą

Czytaj więcej...…
 
Mistrzostwa Województwa WM SZS w Mieszanych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2019 21:01

Kolejne występy sportowe naszych uczniów, tym razem w mieszanych biegach przełajowych, odbyły się 29 kwietnia 2019 r. na obiektach MOSiR w Olecku. W rywalizacji sportowej brali udział zawodnicy ze szkół w Olecku, Giżycka,

Czytaj więcej...…
 
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w Lekkiej Atletyce.
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 maja 2019 20:59

25 kwietnia 2019 r. na stadionie MOSiR w Olecku przy pięknej, słonecznej pogodzie, rozpoczęły się indywidualne zmagania lekkoatletów rocznik 2004 i młodszych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie III klasy gimnazjalnej.

Czytaj więcej...…
 
SPOTKANIE Z RODZICAMI - 8 MAJA 2019 r.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 maja 2019 20:18

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku na spotkanie z dyrektorem szkoły, wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi, nauczycielami dnia 8 marca 2019r. (środa) od godz. 1700 z następującym porządkiem:

Czytaj więcej...…
 
Kolej na klocki i bliskie spotkanie z papugami klas 2b i 4a
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 maja 2019 19:15

6 maja o godzinie 9:00 wyruszyliśmy do Ełku. Podróż była krótka. W planie mieliśmy zajęcia w kloc karni, gdzie konstruowaliśmy roboty i budowaliśmy z klocków. Półtorej godziny minęło w okamgnieniu. Fantastycznie się bawiliśmy.

Czytaj więcej...…
 
Opłata za posiłki w m-cu maju 2019 r.
Wpisany przez Administrator   

- Opłata za posiłki w m-cu maju 2019 r.

Więcej w dziale stronagłówna/stołówka

 
Rocznice majowe
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 maja 2019 08:42

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.

Aby uczcić tak ważne dla nas majowe wydarzenia, jak co roku uczestniczyliśmy w patriotycznym apelu. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” i hymnu szkoły. Następnie głos zabrał Pan Jan Najechalski - Wicedyrektor szkoły.

Czytaj więcej...…
 
Życzenia wielkanocne
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 kwietnia 2019 20:51

„Aby dojść do nieba,

trzeba oderwać się od ziemi.”

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w imieniu całej społeczności szkolnej życzę dużo wiosennego ciepła i radości, aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, a w Państwa sercach i rodzinach zagościła miłość oraz nadzieja odradzającego się życia.

Wesołych Świąt!

Dyrektor

Szkoły Podstawowej Nr 2

im. Mikołaja Kopernika w Olecku

Barbara Taraszkiewicz

 
Wolontariusze naszej szkoły w Wielkanocnej Zbiórce Żywności
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 kwietnia 2019 20:22

W dniach 05 – 06.04.2019 roku wolontariusze naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Żabickiej-Bojar i p. Wojciecha Jeglińskiego aktywnie uczestniczyli w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Czytaj więcej...…
 
Koncert Laureatów XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 kwietnia 2019 11:17

Dnia 28 marca 2019r. w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku odbył się Koncert Laureatów XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, koordynator - pani Dorota Włodarska. W tej duchowej uczcie uczestniczyli zwycięzcy wyżej wymienionego konkursu wraz z opiekunami i dyrektorami szkół z powiatu augustowskiego, ełckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i suwalskiego.

Czytaj więcej...…
 
Mistrzowie Smaku z Dwójki
Wpisany przez Administrator   
piątek, 05 kwietnia 2019 10:56

   

Dnia 4 kwietnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się Konkurs „Czekolada na stołach Europy”. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentowało kilkudziesięciu uczestników w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja oraz ZSLiZ w Olecku.

Czytaj więcej...…
 
XXIII Konkurs Piosenki "Gratka dla nastolatka"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 marca 2019 22:26

We wtorek 12 marca w ROK „Mazury Garbate” w Olecku odbyły się przesłuchania wstępne do XXIII Konkursu Piosenki "Gratka dla nastolatka". Na scenie zaprezentowało się 38 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria: klasy I-IV,
II kategoria: klasy V-VIII,
III kategoria: klasa III gimnazjum i szkoły średnie.

Czytaj więcej...…
 
„Szkoła na Miarę Kopernika”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 marca 2019 22:27

22 marca w naszej szkole odbył się I Gminny Wiosenny Turniej „Szkoła na Miarę Kopernika” o Puchar Burmistrza Olecka, w którym wzięły udział Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicz w Olecku, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku, Szkoła Podstawowa w Babkach Oleckich i Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Gąskach.

Czytaj więcej...…
 
Dzień Wiosny klas piątych na Komendzie Powiatowej Policji
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 marca 2019 23:08

 

 
II Gala Oleckiego Sportu - Hala "Lega" w Olecku
Wpisany przez Nauczyciel   
sobota, 23 marca 2019 11:08

W piątek, 22 marca 2019r., podczas uroczystej II Gali Oleckiego Sportu, która odbyła się w Hali "Lega" w Olecku, reprezentacja szkoły w składzie: Jan Najechalski - wicedyrektor, Beata Kozłowska, Alina Kalinowska, Maciej Mularczyk i Tomasz Borowski - nauczyciele wychowania fizycznego, odebrała z rąk pana Burmistrza Karola Sobczaka i Dyrektora MOSiR w Olecku pana Andrzeja Kamińskiego okolicznościowy puchar za zajęcie IV miejsca w systemie współzawodnictwa Warmińsko-Mazurskiego SZS Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Miast i Gmin za roku szkolny 2017/2018 - GRATULACJE!!! - Relacja z imprezy - II Gala Oleckiego Sportu

Tomasz Borowski

 
Zakończył się XV Regionalny Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 22:10

Do regionalnego etapu konkursu zgłoszono sześćdziesięciu czterech najlepszych recytatorów po eliminacjach powiatowych: augustowskich, ełckich, gołdapskich, suwalskich, oleckich i po raz pierwszy piskich.

Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Stowarzyszenia EGO „Kraina Bociana”, Starosty Oleckiego, Burmistrza Olecka.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...…
 
XVIII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w lekkiej atletyce – rocznik 2006 i młodsi
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 22:00

         

12 marca w Hali „Lega” w Olecku odbyły się XVIII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w lekkiej atletyce Szkół Podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 10 szkół z powiatu. Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach biegowych,

Czytaj więcej...…
 
XVIII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w lekkiej atletyce - rocznik 2003-2005
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 21:54

     

13 marca w Hali „Lega” w Olecku, rozegrano XVIII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców rocznik 2003- 2005. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnych z całego

Czytaj więcej...…
 
Byle do dzwonka 22 - gazetka naszych młodych dziennikarzy
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 marca 2019 21:40

GAZETKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

W OLECKU, NR 22/2019

 
XV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 marca 2019 21:29

Dnia 1 marca 2019 roku w sali AGT Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”, który  zorganizowany został przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, koordynator – Pani Dorota Włodarska. Wydarzenie  to zgromadziło liczne grono  uczniów  z powiatu oleckiego ( 41 zgłoszonych uczestników ). Repertuar obejmował: klasy V-VI szkół podstawowych – jeden wiersz w całości autora regionalnego, klasy VII – VIII szkół podstawowych - wiersz poety współczesnego i dzieło twórcy mazurskiego z XIX wieku - do połowy XX wieku, klasy III gimnazjum i klasy I szkół ponadgimnazjalnych - wiersz poety współczesnego i dzieło twórcy mazurskiego z XIX wieku - do połowy XX wieku, klasy II – IV szkół ponadgimnazjalnych – wiersz poety współczesnego i dzieło twórcy mazurskiego z XIX wieku - do połowy XX wieku.

Czytaj więcej...…
 
SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW klas VIII i klas III gimnazjalnych 13 marca 2019r. o godz. 17.00 (środa)
Wpisany przez Administrator   

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców/opiekunów uczniów klas VIII i klas III gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku na spotkania z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w ramach tzw. „Otwartej środy” dnia 13 marca 2019r. (środa) od godz. 1700.

Czytaj więcej...…
 
Dwójka na Łyżwach
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 22:19

Dnia 28 lutego 2019 roku - klasa gimnazjalna IIIc urządziła wycieczkę klasową do Suwałk pod opieką pana Wiesława Bukpasia. Młodzież dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza pana Piotra Zielińskiego - mogła wykazać się na łyżwach w przepięknym i ustronnym lodowisku.

Czytaj więcej...…
 
W świecie malarstwa
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 marca 2019 22:16

Dnia 13 lutego 2019 roku klasa 3d wraz z wychowawcą panem Wojciechem Jeglińskim uczestniczyła w spotkaniu w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej. Gościem spotkania był olecczanin pan Kamil Janicki, którego pasją jest

Czytaj więcej...…
 
Głosowanie na Natalię Hatalską
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 marca 2019 20:55

ZAGŁOSUJ

 
Uczniowie klas 0 – 2 obejrzeli spektakl pt.,,Pinokio”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 marca 2019 21:32

Dnia 22 lutego 2019 r. uczniowie klas 0 – 2 obejrzeli spektakl pt.,,Pinokio”, pouczającą opowieść o drewnianym pajacyku, który za wszelką cenę chciał zostać prawdziwym chłopcem. Z opowieści dzieci dowiedziały się, że godne pochwały są takie wartości jak: nauka, praca, życzliwość, troska o słabszych.

 
Noc w I LO zapowiada się niezwykle interesująco!
Wpisany przez Administrator   

Ósmoklasisto!

Gimnazjalisto!

Jeśli chcesz poznać bliżej pracę szkoły, zwiedzić oraz porozmawiać …masz niepowtarzalną okazję!

-Przyjdź grupą! ,

-Zobacz!,

-Weź udział w zmaganiach konkursowych!

W programie:

-quizy z wiedzy o serialach, grach komputerowych, muzyce, sporcie;

-pokój gier , sale filmowe, koncert zespołu Syndrom,  popcorn, ciacha, dużo pozytywnych emocji!

Termin 1 marca 2019

Start 18.00 …Koniec 22.00

Miejsce I LO w Olecku

            Wszelkie atrakcje wieczoru w I LO skierowane są do ósmoklasistów i gimnazjalistów za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej oraz zgody rodziców.

Zgoda na udział w Nocy w Liceum:

 
OFERTA EDUKACYJNA OLECKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Wpisany przez Administrator   

 
           

Czytaj więcej...…
 
Tak jak Kopernik chcemy zmieniać świat!
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 lutego 2019 00:00

Takie hasło przyświecało tegorocznemu Święty Szkoły. Prze dwa dni przypominaliśmy to, co w naszej tradycji najważniejsze: sylwetkę Władysława Żurowskiego i aspiracje uczniów i nauczycieli, którym patronuje Mikołaj Kopernik. Poza tymi dwoma świątecznymi dniami w szkole odbył się szereg imprez towarzyszących, m.in. Turniej Wiedzy O Koperniku, który wygrała klasa III c.

Zmieniony: poniedziałek, 11 marca 2019 22:23
Czytaj więcej...…
 
X memoriał Władysława Żurowskiego
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 lutego 2019 00:00

 
Święto Szkoły 2019 oraz X memoriał Władysława Żurowskiego dla klas 1-5.
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 lutego 2019 13:52

 

 
Jak to z papierem było? - warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej klasy 1a.
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 lutego 2019 00:01

Klasa Ia 20 lutego odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną. Uczniowie poznali historię powstania papieru, mieli też przyjemność samodzielnie wytworzyć papier czerpany. Nauka przez doświadczenie przynosi najlepsze rezultaty:)

 
Więcej artykułów…