Wznowienie działalność sklepiku uczniowskiego „Pod Gwiazdami” PDF Drukuj Email
sobota, 31 października 2015 12:07

Dnia 21 września 2015 r. wznowił działalność sklepik uczniowski „Pod Gwiazdami” w Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika w Olecku. Asortyment dostosowano do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach w bieżącym roku szkolnym.

Sprzedawcami obsługującymi społeczność szkolną są uczniowie naszej szkoły. Opiekę nad działalnością i stroną merytoryczną sklepiku „Pod Gwiazdami” sprawują pani Karolina Truchan, pani Magdalena Białokozowicz, pani Anna Kaczor, pan Paweł Karandziej.

Mimo obaw, zarówno uczniów jak i nauczycieli, asortyment sklepiku sprzedaje się systematycznie i w dużych ilościach. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się chrupki kukurydziane „Tygryski” i napoje „Frugo”.

Podoba nam się odmieniony sklepik! PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2015 00:32

Minęło już trochę czasu od powrotu po feriach zimowych, ale nowy wygląd sklepiku uczniowskiego „Pod Gwiazdami” cały czas zachwyca uczniów i gości. „Podoba mi się to, że przedmieście sklepiku wygląda jak kawiarnia w dużym mieście” - opowiada Wiktoria z klasy Ic. Oczywiście to dzięki fototapecie, która nadała niepowtarzalny wygląd zwykłemu korytarzowi. Dodatkowo stoliki i krzesła sprawiły, że „to miejsce ma teraz estetyczny i przytulny wygląd” jak przyznaje Natalia z klasy Ic. Zmiana wizerunku dodała nam skrzydeł i natchnęła do poszerzenia asortymentu o owoce. Cieszymy się, że z takim entuzjazmem przyjmujecie promowaną przez nas zdrową żywność!

Jednak na laurach nie spoczywamy i ciągle pragniemy rozwijać się. W tym celu zachęcamy do ponownego uzupełnienia naszej ankiety! Link poniżej.

<kliknij by powiększyć>

>ANKIETA<

Zespół sklepiku uczniowskiego „Pod Gwiazdami”

Metamorfoza sklepiku uczniowskiego „Pod Gwiazdami” rozpoczęta! PDF Drukuj Email
niedziela, 18 stycznia 2015 21:47

Od początku roku szkolnego uczniowie i nauczyciele skupieni wokół działalności sklepiku uczniowskiego „Pod Gwiazdami” dokładali wszelkich starań, aby poprawić jego funkcjonowanie i wygląd. Cały czas jest ustalany optymalny skład asortymentu, poprawiana jakość obsługi klienta oraz zakrojona na szeroką skalę promocja zdrowych nawyków żywieniowych. Jednak dopiero teraz działania nabiorą rozmachu. Stanie się to za sprawą uzyskanego grantu w wysokości 600 zł w ramach konkursu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pt. „Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja”!

Od kilku miesięcy zespół projektowy składający się z uczniów, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i nauczycieli, działający pod nazwą STARS, pracował nad projektem modernizacji i w najbliższym czasie nastąpią zmiany w wyglądzie nie tylko samego sklepiku uczniowskiego, ale też blisko połowa dolnego korytarza przemieni się w miłą kawiarenkę z galerią. Jest to szczególnie trudne, a zarazem pionierskie zadanie, gdyż Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, jako jedyna szkoła w regionie stanęła w szranki ze szkołami z całej Polski o dofinansowanie z tego projektu.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia działań i aktywnego włączenia się w prace zespołu projektowego STARS, będącego pod opieką p. Piotra Białokozowicza i p. Kamila Szczeciny.

Zespół sklepiku uczniowskiego „Pod Gwiazdami”

Zmieniony: środa, 28 stycznia 2015 23:45

Wyniki ankiety dotyczącej waszych oczekiwań w zakresie funkcjonowania sklepiku uczniowskiego PDF Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 00:33

Sklepik Uczniowski „Pod Gwiazdami” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2014 21:42

Na początku roku szkolnego 2014/1015 reaktywowano Sklepik Uczniowski „Pod Gwiazdami”. Aby spełnić oczekiwania uczniów pod względem asortymentu i obsługi sklepiku, przeprowadzona została Ankieta Dotycząca Sklepiku Szkolnego, mająca na celu zweryfikowanie tych potrzeb. Wypełnione przez uczniów ankiety zostały przeanalizowane i na bazie wniosków ustalone zostało:

1. Sklepik uczniowski będzie czynny codziennie na pięciu pierwszych przerwach, czyli w godzinach 8.45 – 12.45.

2. Skład asortymentu zostanie zwiększony o artykuły spożywcze, przede wszystkim o napoje i zdrową żywność.

3. Oferowane produkty będą najwyższej jakości i w atrakcyjnych cenach.

4. Poprawiony zostanie wystrój i warunki lokalowe.

5. Osoby sprzedające w sklepiku uczniowskim zadbają o jak najlepszą jakość świadczenia usług.

Jednocześnie dziękujemy za miłe opinie, jak i słowa konstruktywnej krytyki, które pomogą nam zniwelować błędy w organizacji sklepiku. Jest to o tyle istotne, iż zgłosiliśmy się do projektu Fundacji BOŚ „Sklepiki Szkolne – Zdrowa Reaktywacja”, zatem czekają nas spore zmiany.

Chcemy na bieżąco znać opinie swoich klientów, zatem zespół nauczycieli opiekunów opracował ankietę online, dotyczącą działalności sklepiku uczniowskiego i zdrowej żywności. Zachęcamy Uczniów, ich Rodziców, a także Pracowników szkoły do jej wypełnienia! Link poniżej.

<ANKIETA ON-LINE>

Zespół Sklepiku Uczniowskiego „Pod Gwiazdami” w składzie:

1. Daria Jurewicz kl. II c

2. Anna Chajęcka kl. II c