SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

w roku szkolnym 2018/2019

 

 

 

 

 

 

 

ZREALIZOWANE ZADANIA

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

 
POCZTA WALENTYNKOWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 lutego 2017 00:00

13 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się coroczna akcja „Poczta Walentynkowa”. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Następnego dnia, czyli 14 lutego, wysłane walentynki zostały wręczone poszczególnym uczniom.

Opiekun SU Karolina Truchan

Zmieniony: wtorek, 21 marca 2017 22:22
 
MIKOŁAJKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2016 00:00

6 grudnia 2016 roku Samorząd Uczniowski przygotował uczniom naszego gimnazjum słodką niespodziankę w postaci cukierków. Tego dnia odbył się także „Dzień bez mundurka”.

Opiekun SU Karolina Truchan

Zmieniony: wtorek, 21 marca 2017 22:21
 
DZIEŃ UŚMIECHU-DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 listopada 2016 00:00

15 listopada 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się „Dzień uśmiechu - dzień życzliwości”.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najzabawniejsze zdjęcie klasowe.
A oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – klasa 3c,

II miejsce- klasa 3e,

III miejsce- klasa 3a.

Opiekun SU Karolina Truchan

Zmieniony: wtorek, 21 marca 2017 22:20
 
Otrzęsiny klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 października 2016 18:28

30 września, w naszej szkole odbyły „Otrzęsiny” klas I. Nowo przybyli żacy, musieli wykazać się min. sprytem, szybkością, celnością, talentem fryzjerskim, erudycją, umiejętnością techniki wiązania krawata. Konkurencje przygotowali uczniowie klas II, koordynacją działań zajmowała się opiekunka Samorządu Uczniowskiego Anna Kaczor.

Czytaj więcej...…
 
DZIEŃ NAUCZYCIELA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 października 2016 00:00

14 października 2016 roku Samorząd Uczniowski przyznał wszystkim nauczycielom dyplomy oraz następujące tytuły:

Czytaj więcej...…
 
Gimnazjalisto! Wkręć się w pomaganie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 23:46


<kliknij by zobaczyć galerię>

W roku szkolnym 2015/2016 kontynuujemy Akcję Korek, która stała się już niemalże naszą tradycją. Co zrobić aby pomóc? Nic trudnego! Należy systematycznie zbierać plastikowe nakrętki ze wszystkich opakowań (po napojach, nabiale, środkach chemicznych, itp.), a następnie umieszczać je w specjalnie przygotowanym do tego koszu, który znajduje się na pierwszym piętrze Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przy sali nr 201.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w Akcję Korek!

 

Samorząd Uczniowski

 
27.11.2015 r. Dzień walki z uzależnieniami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 grudnia 2015 20:11


<kliknij by zobaczyć galerię>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
25 rocznica pierwszych wolnych wyborów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 czerwca 2014 22:12

 
Dzień kapcia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 stycznia 2014 22:21

W dniu 15.01.2014 r. w Gimnazjum im. Mikołaj Kopernika w Olecku odbył się „Dzień Kapcia”. Każda uczeń naszej szkoły miał dzisiaj okazję pochwalić się obuwiem domowym oraz spędzić miło i wygodnie czas, czyli poczuć się jak w domu . Większość klas aktywnie zaangażowały się w zadanie , gimnazjaliści przychodzili w różnego rodzaju kapciach . Dało się odnaleźć wszystkie kolory tęczy co sprawiło , że dzisiejszego dnia nasza szkoły była bardzo kolorowa i przytulna.

 

Żaneta Szukieć

 
Andrzejki 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciel   
piątek, 29 listopada 2013 12:41

fot. D. Zawistowska

28.11.2013r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Auli szkoły o godzinie 17:00 odbyła się dyskoteka andrzejkowa , na którą przyszło około 130 osób . Wielkim sukcesem okazały się zorganizowane przez SU wróżby . Z każdej klasy I-III wytypowani uczniowie musieli zamienić się we wróżbitów i stworzyć czarodziejski czwartek. Podczas dyskoteki można było zakupić ciasto oraz napoje .Do tańca na zabawie porywały nas piosenki DJ Kamiss`a , który miał szeroką gamę utworów. Z krótkich wywiadów z młodzieżą dowiedzieliśmy się , że była to jedna z lepszych dyskotek . Uczniowie około godziny 20:00 z rumieńcami na twarzach rozeszli się do domów.

D. Zawistowska

Zmieniony: niedziela, 01 grudnia 2013 22:56
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień z Samorządem Uczniowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciel   
piątek, 22 listopada 2013 17:36

fot. D. Zawistowska

W czwartek, 21 listopada, przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

To jeden z takich dni w roku, w którym wszyscy są dla siebie mili,

pomocni i uśmiechnięci.

Zmieniony: piątek, 22 listopada 2013 17:46
 
Dyskoteka w stylu Węgierskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 października 2013 23:39

 

24.10.2013r. w Gimnazjum nr 2  im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się dyskoteka integracyjna pt. ”Wieczór Węgierski”.

Zabawa zorganizowana została w ramach realizowanego w naszej szkole projektu partnerskiego „Showing Our World Heritage” (Poznawanie Naszego Światowego Dziedzictwa) programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół - "Uczenie się przez całe życie". Celem dyskoteki było przybliżenie gimnazjalistom jednego z państw partnerów – Węgier, dokąd już w grudniu na wizytę studyjną uda się delegacja szkoły.  O godzinie 17.00 zebrali się już pierwsi uczniowie. Po kupieniu biletu wstępu z uśmiechami na twarzy wszyscy ruszyli w wir tańca.

Sala była udekorowana na styl Węgier, a każdy z uczestników musiał skomponować swoją garderobę tak, by mieć na sobie jakiś element w kolorze zielonym, białym lub czerwonym. Podczas dyskoteki  można było kupić napoje oraz ciasta. Około godz. 18.00 odbyła się gala zwycięzców ”Miss i Misstera jesieni”. Każdy z siedmiu kandydatów miał za zadanie zaprezentować swój własny, inspirowany tradycyjnymi tańcami węgierskim, pokaz taneczny. Pomysły na choreografię  były ciekawe - uczestnicy zaskoczyli jury. Po krótkiej naradzie przedstawicieli  Samorządu Uczniowskiego została podjęta ostateczna decyzja. Miss została Hanna Karsztun uczennica kl. 3c, natomiast Missterem Karol Jasiński uczeń kl. 1a. Wygrani wykonali taniec zwycięstwa.

Dyskoteka przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, uczestnicy
imprezy dobrze się bawili. O godz. 20.00 uczestnicy wieczorku ze smutkiem opuścili salę taneczną i udali się do domów.

Żaneta Szukieć, przewodnicząca SU

Zmieniony: wtorek, 12 listopada 2013 21:31
 
Otrzęsiny klas I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciel   
wtorek, 15 października 2013 17:41

fot. P. Karandziej

Każda szkoła ma swoje tradycje. Nasze gimnazjum także posiada obyczaje, które kultywują uczniowie. Jednym z ważnych, corocznych obrzędów są otrzęsiny. Każdy nowy pierwszoklasista powinien udowodnić swoją przynależność do społeczności szkolnej, wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które pomogą mu wstąpić w szeregi żaków. W tym roku otrzęsiny zorganizowała klasa 2 E, klasy pierwsze zaś zmierzyły się z zadaniami, które zarówno uczestnikom, jak i widowni sprawiły wiele radości.

Imprezę rozpoczęła konkurencja taneczna. Każda z klas miała obowiązek wymyślenia własnego układu i zaprezentowania go przed publicznością. Wszystkie drużyny zaimponowały jurorom muzykalnością i ciekawymi choreografiami.

Gdy wszyscy uczestnicy otrzęsin ochłonęli już po pierwszym wyzwaniu, nadszedł czas na zaprezentowanie umiejętności satyrycznych w wymyślonym przez klasę skeczu. Drużyny wykazały się pomysłowością i grą aktorską. W każdym skeczu dostrzec można było włożony trud oraz fantazję autorów, a na widowni nie zabrakło wybuchów śmiechu.

Kiedy każda z klas wykazała się zdolnościami aktorskimi, przyszła pora na prezentację przebrań (Każda z klas miała obowiązek przebrać się za przydzielone jej postacie. Oddział „A” przebrał się za Smerfy, „B” za ninja,  „C” za rycerzy i dziennikarzy, „D” za kowbojów, „E” za obywateli Europy, a oddział „F” za farmerów) i maskotek, które miały być związana z profilem klasy. Oddział „A” (innowacja sportowa) wybrał Smerfa – zagorzałego kibica „Czarnych Olecko”. Maskotką oddziału „B” była wróżkę, która pomaga w uczniom w nauce ładnego i poprawnego pisania. Oddział „C” (innowacja humanistyczna) postawił na sławnego mówcę rzymskiego – Cycerona. Oddział „D” (innowacja matematyczno-przyrodnicza) jako maskotkę przedstawił chemika eksperymentatora. Maskotką oddziału „E” był „dobry duszek”, który pomaga uczniom w nauce. Oddział „F” zaprezentował zaradnego i samodzielnego farmera.

Po prezentacji odbyły się konkurencje sprawnościowo-fizyczne. Z każdego oddziału zostały wyłonione trzy osoby, które doskonale wywiązały się ze zmagań sportowych, wykazując się przy tym zwinnością i sprytem.

Po wysiłku fizycznym, nadszedł czas na sprawdzenie się w konkursie wiedzy o szkole. Uczniowie musieli odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące gimnazjum. Wszyscy zawodnicy popisali się wiadomościami dotyczącymi historii i życia szkoły, choć pytania nie należały do łatwych.

Gdy konkurencje dobiegły końca, jury w składzie – pani dyrektor Anna Dorota Siemiatycka, pani wicedyrektor Beata Prześniak, pani Agnieszka Ćwirko – przewodnicząca Rady Rodziców oraz reprezentantka Samorządu Szkolnego – Żaneta Szukieć – podjęło obrady. Zespoły spisały się doskonale, dlatego każdą z klas wyróżniono w poszczególnych kategoriach. Odział „A” odniósł sukces w zabawach w sprawnościowo-fizycznych, oddziały „B” i „F” zaskoczyły jurorów swoimi przebraniami, odział „C” zachwyciła maskotką, najlepszy taniec wykonał oddział „D”, a uczniowie oddziału „E” ujęli wszystkich poczuciem humoru.

Ostatecznie, zwycięzcą została klasa z I D, ale wszyscy pierwszoklasiści wykorzystali swój potencjał i efektownie się zaprezentowali, a co najważniejsze zintegrowali i zyskali jeszcze większą chęć do współdziałania.

Weronika Gałaszewska, kl. I c

pod kierunkiem Magdaleny Nygi

Zmieniony: piątek, 18 października 2013 21:33