Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
środa, 06 listopada 2013 22:24

Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w projekcie Comenius Showing Our World Herritage "Poznawanie Naszego Światowego Dziedzictwa",  zorganizowali 26 września 2013r. obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Szkolne korytarze zdobiły ręcznie wykonane plakaty promujące naukę języków obcych.

Aby przybliżyć uczniom i nauczycielom z innych krajów nasze język i kulturę uczennice: Anna Jessica Wasilewska (3d), Justyna Kempisty (3b), Anna Szwędrys (3b), Barbara Kamińska (2b), Maja Kłoczko (2b), Marta Kisielewska (1d) i Olga Bielenica (1d) zaśpiewały kanon ,,Panie Janie’’,

Przyćmienie Pobierz

a Barbara Kamińska zaśpiewała polski utwór ludowy pt. ,,Czerwone Jabłuszko”.

Przyćmienie Pobierz

Przeczytany został również przez Maję Kłoczko (2b) fragment książki Roalda Dahla ,,Charlie i fabryka czekolady’’ w języku polskim.

Przyćmienie Pobierz

Nasi partnerzy z Węgier, Włoch , Francji i Bułgarii wykonali podobne nagrania w swoich językach ojczystych.

Wyniki pracy uczniów (zarówno z naszej szkoły jak i z innych szkół partnerskich) zostały zamieszczone na stronie internetowej projektu. Jeśli chcecie posłuchać kanonu ,,Panie Janie’’ lub fragmentu książki ,,Charlie i fabryka czekolady’’ po węgiersku,  włosku,  francusku lub bułgarsku odwiedźcie stronę:

Cieszymy się bardzo, że w naszej szkole realizowany jest projekt, który pozwala nam poznać języki, tradycje i zwyczaje innych krajów europejskich.

Agata Bielenica, 1d

Małgorzata Kosińska, koordynator