Dyskoteka w stylu Węgierskim PDF Drukuj Email
czwartek, 31 października 2013 00:39

24.10.2013r. w Gimnazjum nr 2  im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się dyskoteka integracyjna pt. ”Wieczór Węgierski”.

Zabawa zorganizowana została w ramach realizowanego w naszej szkole projektu partnerskiego „Showing Our World Heritage” (Poznawanie Naszego Światowego Dziedzictwa) programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół - "Uczenie się przez całe życie". Celem dyskoteki było przybliżenie gimnazjalistom jednego z państw partnerów – Węgier, dokąd już w grudniu na wizytę studyjną uda się delegacja szkoły.  O godzinie 17.00 zebrali się już pierwsi uczniowie. Po kupieniu biletu wstępu z uśmiechami na twarzy wszyscy ruszyli w wir tańca.

Sala była udekorowana na styl Węgier, a każdy z uczestników musiał skomponować swoją garderobę tak, by mieć na sobie jakiś element w kolorze zielonym, białym lub czerwonym. Podczas dyskoteki  można było kupić napoje oraz ciasta. Około godz. 18.00 odbyła się gala zwycięzców ”Miss i Misstera jesieni”. Każdy z siedmiu kandydatów miał za zadanie zaprezentować swój własny, inspirowany tradycyjnymi tańcami węgierskim, pokaz taneczny. Pomysły na choreografię  były ciekawe - uczestnicy zaskoczyli jury. Po krótkiej naradzie przedstawicieli  Samorządu Uczniowskiego została podjęta ostateczna decyzja. Miss została Hanna Karsztun uczennica kl. 3c, natomiast Missterem Karol Jasiński uczeń kl. 1a. Wygrani wykonali taniec zwycięstwa.

Dyskoteka przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, uczestnicy
imprezy dobrze się bawili. O godz. 20.00 uczestnicy wieczorku ze smutkiem opuścili salę taneczną i udali się do domów.

Żaneta Szukieć, przewodnicząca SU

Zmieniony: wtorek, 12 listopada 2013 22:31