Francuskie wakacje PDF Drukuj Email
czwartek, 02 września 2010 21:31

fot. W. Jegliński

W dniach 4 ? 17 lipca 2010 roku pięcioro uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku doskonaliło wiedzę i umiejętności z języka francuskiego na ogólnopolskim obozie językowym dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich w Olsztynie.

Młodzież uczestniczyła w całodziennych zajęciach prowadzonych  przez nauczycieli i animatorów z Francji, którzy dbali nie tylko o aspekt edukacyjny obozu, ale także o poznawanie historii, tradycji i zwyczajów panujących w ich kraju. Nie zabrakło czasu na wypoczynek i bogaty program sportowo-rekreacyjny: wycieczki krajoznawcze, wyjścia do kina i muzeów, dyskoteki. Zapoznajmy się z wypowiedziami dwóch uczestniczek obozu Sylwii Ciruszys i Justyny Milewskiej z klasy III F:

Sylwia: ?Nasza grupa liczyła 35 osób. Podzielono nas na trzy grupy według umiejętności. Między śniadaniem, a obiadem mieliśmy cztery godziny nietypowo prowadzonych lekcji   (tzn. rozmowy o naszych pasjach, marzeniach, itp). Lekcje prowadzone były przez czworo nauczycieli z Francji. Po południu dwie młode panie, także z Francji organizowały nam rozrywkę  (gry, zabawy, konkursy - wszystko prowadzone było w języku francuskim). Mieliśmy dużo okazji na zwiedzanie miasta. Byliśmy w planetarium i obserwatorium, a także na plaży w Gdyni.
Będę bardzo miło wspominała ten obóz, bo mogłam poznać wielu ciekawych ludzi, podszkolić swoją wymowę i gramatykę. języka francuskiego?.

Justyna: ?Jestem tegoroczną absolwentką Gimnazjum nr 2 w Olecku. W tym roku wakacje spędziłam w Olsztynie, na dwutygodniowym kursie języka francuskiego. Jechałam tam z mieszanymi uczuciami. Wakacje i nauka?dzięki! Na miejscu okazało się, że prócz wykładów z przesympatycznymi Francuzami, zaplanowano nam mnóstwo atrakcji: planetarium, muzea, wycieczka nad Bałtyk, kino 5D, basen, dyskoteki, zwiedzanie okolic. Nawet nie jestem w stanie wymienić wszystkiego. Język francuski okazał się być łatwym językiem. Nauka przez integrację z młodzieżą francuską okazała się o wiele łatwiejsza, niż sucha nauka regułek książkowych.

Te wakacje zaliczam do wyjątkowo udanych. Zachęcam wszystkich do korzystania z takich okazji. Bo nie dość, że odciążają rodzicielską kieszeń, niosą niezapomniane wrażenia, to także przygotowują nas do egzaminu dojrzałości, a co najważniejsze ? dostarczają masę wspomnień?

Uczestnictwo w obozie było dla gimnazjalistów nagrodą za dobre sprawowanie i wyniki w nauce.

Obóz został zorganizowany w ramach porozumienia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie z Centrum Polsko-Francuskim Côtes d?Armor ? Warmia i Mazury oraz ze Stowarzyszeniem Kulturowym ?Borussia?. Patronat honorowy nad obozem sprawował Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Udział uczniów naszego województwa w obozie był bezpłatny.

Zmieniony: środa, 03 listopada 2010 17:16