Biwak Klasy 1A — ZIELONO NAM….. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 czerwca 2013 21:53

19 i 20.06.2013 r. nasza klasa  spędziła dwa cudowne dni i jedną niezapomnianą noc na biwaku w „ Majątku Giże Marczak”. Głównym celem tego wyjazdu było wzajemne poznawanie się, coraz bliżej i bliżej.  Powitała nas bajkowa wręcz okolica i aura różnorodnych atrakcji ośrodka. Czas upływał sportowo,  przyjaźnie -dla każdego coś miłego. Dużo rekreacji: spacerów, spotkań towarzyskich, zabaw, z których najdłużej trwała „ Szukaj mnie”. Odnalezienie naszych dwóch koleżanek kosztowało nas 7 rund dookoła jeziora, ale czego nie robi się dla przyjaźni….To nie miały być jedyne poszukiwania, otrzymaliśmy od naszej wychowawczyni ambitne zadanie do wykonania : „Mój roślinny przyjaciel ‘’-szukamy najbliższej sercu rośliny i  oznaczamy jej nazwę gatunkową .Stwierdziliśmy  autorytatywnie, że u p. Marczaków wszystkie gatunki roślin są najbliższe naszym sercom, wobec tego szukanie tej jednej jedynej mija  się z celem. Wszak o globalne umiłowanie przyrody chodzi. Korzystając z okazji pragniemy podziękować p. Marczakom za całokształt, Wydziałowi Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim za autokar {bezpłatny! } oraz Radzie Rodziców z Gimnazjum nr 2, która dofinansowała nasz pobyt w Giżach. Te „dary” otrzymaliśmy nie za darmo. To nagroda za I miejsce w „ Konkursie na Najwyższą Frekwencję” zorganizowanym w naszej szkole. Jak widać, warto było systematycznie „dreptać” do szkoły . Pozdrawiamy wakacyjnie.

Klasa IA z wychowawczynią- p. E. Orlik- Gogacz