Biwak klasy I B w Majątku Giże Marczak PDF Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2013 08:27

fot. W. Bukpaś

W dniach 13.06.2013r - 15.06.2013r. nasza klasa wyjechała na biwak w ramach tzw. „zielonej szkoły” do „Majątku Giże Marczak”- przepięknego ośrodka należącego do rodziców naszego kolegi Mikołaja - Państwa Marczaków. Celem wycieczki była m.in.: integracja klasy, kształtowanie właściwych postaw poprzez uczenie odpowiedzialności, wzajemnego szacunku, pomocy, samodzielności, a także praktyczne wykorzystanie poznanych form dziennikarskich. Opiekunowie przygotowali ciekawy plan zajęć, dzięki czemu podczas wyjazdu nikt się nie nudził. Po przybyciu na miejsce nie było czasu na leniuchowanie. Natychmiast zabraliśmy się do rozbijania obozowiska i rozpakowywania rzeczy w przydzielonych pokojach. Następnie odbył się apel, podczas którego wychowawcy przypomnieli regulamin wycieczki, zasady bezpiecznego pobytu, program oraz przydział obowiązków, zadań związanych m.in. z: aktywnym i konstruktywnym spędzeniem czasu i przygotowaniem gazetki okolicznościowej ( reportażyści, rysownicy, sprawozdawcy, asy wywiadu, fotograficy ). Po spotkaniu organizacyjnym udaliśmy się na przepyszny posiłek. Potem zwiedzaliśmy ośrodek i korzystaliśmy z jego wielu atrakcji. Nie mogło również zabraknąć podstawowego punku biwaku, czyli ogniska połączonego z dyskoteką. Na koniec odbyły się długo wyczekiwane podchody „Wilkołaki i wampiry”, które okazały się najciekawszą zabawą ujętą w programie.

Gra została przygotowana przez jednego z opiekunów – mamę Mai, naszej koleżanki p. Lidię Kłoczko. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny. Patrole wyruszały w odstępach 10-minutowych na miejsca punktów zadaniowych, gdzie otrzymywały instrukcje. Od samego początku gry walka między drużynami była bardzo wyrównana. Grupy mimo rywalizacji wspierały się wzajemnie, lecz ostatecznie drużyna IV mogła święcić triumfy. Po podchodach poszliśmy się kąpać i spać. Następnego dnia po śniadaniu braliśmy udział w kolejnych zabawach, m.in. w tzw. „Sztafecie ortograficznej” i „Podaj piłkę”. Potem uczestniczyliśmy w otwarciu pola golfowego, podczas którego m.in. wysłuchaliśmy listu od generała Hermaszewskiego odczytanego przez naszą panią dyrektor Annę Dorotę Siemiatycką, obejrzeliśmy ciekawy występ mażoretek i orkiestry ze szkoły muzycznej w Olecku. Po otwarciu spędzaliśmy czas na polu golfowym, trampolinie, graliśmy w piłkę nożną, siatkową, spacerowaliśmy. Po ognisku połączonym z grillem zorganizowaliśmy dyskotekę, a następnie wspólnie obejrzeliśmy film, po czym poszliśmy spać. Następnego dnia po śniadaniu rozpoczęliśmy wykwaterowanie: sprzątaliśmy w pokojach, składaliśmy namioty, pakowaliśmy bagaże. Podczas pobytu robiliśmy notatki, aby po powrocie móc przygotować i wydać okolicznościową gazetkę związaną z wyjazdem. Na zakończenie naszej wycieczki odbył się apel podsumowujący. Dokonaliśmy na nim tzw. ewaluacji. Określiliśmy, co jest warte zapamiętania z naszej wycieczki ( „Walizka” ) i o czym chcielibyśmy zapomnieć ( „Kosz”). Ponadto rozdano dyplomy tym, którzy w sposób szczególny wyróżnili się podczas „zielonej szkoły”. Na zakończenie podziękowaliśmy gospodarzom – państwu Annie i Lechowi Marczakom za zaproszenie i niezapomniane atrakcje w ośrodku. Rodzice Mikołaja skierowali do nas również kilka ciepłych słów i obdarowali słodyczami. Rozstaliśmy się w dobrych humorach. Biwak uważamy za bardzo udany.

Klasa IB

Zmieniony: wtorek, 18 czerwca 2013 09:16