Program obchodów „Dnia Patrona Szkoły” pod hasłem: „Pielęgnujemy dorobek Wielkiego Astronoma” PDF Drukuj Email

Tegoroczne obchody „Dnia Patrona Szkoły” celebrowane przez społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w dniu 21 maja 2013r. (wtorek), mają na celu uczczenie wydarzeń związanych z dokonaniami Wielkiego Odkrywcy – Mikołaja Kopernika. Pragniemy upamiętnić 540. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, 470. rocznicę jego śmierci oraz 470. rocznicę pierwszego wydania przełomowego dzieła De revolutionibus orbium coelestium.

Chcemy pielęgnować pamięć o Wielkim Astronomie, promować ideały, które nasz patron wcielał w życie, i dzięki którym z sukcesem realizował swoje pasje. Kopernik – człowiek wszechstronnie wykształcony, odważny i charyzmatyczny – to wzorzec osobowy dla współczesnych, poszukujących dróg życiowych nastolatków.  Młodzież gimnazjalna „tak jak Kopernik […] zmieniać chce świat” i stawia na:

1. Aktywność umysłu, rozwijanie logicznego i twórczego myślenia poprzez udział w konkursach: „(Nie)zwykły dzień z życia Mikołaja Kopernika”, „Rebusowy Szał Kopernikowy”, które zostaną przeprowadzone podczas 2 godz. lekcyjnej w klasach II (a,b,c,d,e) i III (a,b,c,d,e) oraz 3 godz. lekcyjnej w klasie I (a,b,c,d,e);

2. Uwrażliwianie dusz poprzez wystawienie sztuki profilaktycznej pt. „Odlot” Inki Dowlasz w wykonaniu gimnazjalnej grupy teatralnej - 2 godz. lekcyjna (aula): kl.Ia-d, IIIc, 3 godz. lekcyjna: kl. Ie, IIc, IIIa,b,d,e;

3. Mądre poszukiwanie wzorcowych postaw życiowych poprzez publiczną prezentację projektu edukacyjnego „Czy Mikołaj Kopernik może być idolem współczesnego gimnazjalisty?”- 4 godz. lekcyjna: kl. IIa,b,c, kl. Ic,d,

4. Kształtowanie właściwych zachowań poprzez publiczną prezentację projektu edukacyjnego „Wiem, co mogę - wiem, co muszę” - 4 godz. lekcyjna: kl. IIa,b,c, kl. Ic,d,

5. Ciekawość wobec otaczających nas miejsc poprzez publiczną prezentację projektu edukacyjnego „Mała Rosja - Kaliningrad” - 4 godz. lekcyjna: kl. IIa,b,c, kl. Ic,d,

6. Pokonywanie przeciwności i wyrabianie woli walki – przeprowadzenie Międzygimnazjalnego Turnieju Piłki Nożnej i Siatkowej Dziewcząt i Chłopców – „Dwubój” od 9.00 – 13.00 (obiekty sportowe gimnazjum) – zgłoszone drużyny szkół gimnazjalnych Gminy Olecko.

Zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły do aktywności i jak najpełniejszego włączenia się w tegoroczne obchody „Dnia Patrona Szkoły”.

Anna  Dorota Siemiatycka
Dyrektor Gimnazjum nr 2 im.
Mikołaja Kopernika w Olecku

REGULAMINY KONKURSÓW