Mały Archimedes PDF Drukuj Email

bierze udział w projekcie

?Mały Archimedes?

realizując

?Program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych

nauk matematyczno ? przyrodniczych i przedsiębiorczości?

w ramach

Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty

Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia

Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia

Projekt ?Mały Archimedes? skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z 4 województw: podlaskiego, warmińsko ? mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

Celem ogólnym projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i przedsiębiorczości na poziomie szkół gimnazjalnych poprzez realizację opracowanego przez szkołę ?Programu rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych nauk matematyczno ? przyrodniczych i przedsiębiorczości?.

Realizacja projektu przewidziana jest na okres: od 1 marca 2010 r.
do 30 czerwca 2013 r., z podziałem na dwa cykle nauczania:

I cykl ? od II semestru 2009/2010 do końca roku szkolnego 2011/2012, w którym uczestniczą uczniowie obecnych klas pierwszych;

II cykl ? od I semestru 2010/2011 do końca roku szkolnego 2012/2013, w którym uczestniczyć będą uczniowie rozpoczynający naukę w pierwszej klasie gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011.

W ramach projektu uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku będą brali udział w:

-   zajęciach dodatkowych, rozszerzających treści nauczania z matematyki, fizyki, chemii i biologii;

-   kołach naukowych z matematyki, fizyki, chemii i biologii;

-   obozach naukowych w czasie ferii letnich;

-   ?Festiwalu Innowatorów?, podczas którego naukowcy i studenci z kół naukowych uczelni technicznych przedstawią nowoczesne eksperymenty naukowe;

-   wyjazdach na zajęcia laboratoryjne na wyższe uczelnie;

-   wyjazdach zagranicznych do Instytutu Maksa Plancka w Getyndze oraz do Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie.

Dzięki tym działaniom szkoła wzbogaca swoją ofertę, umożliwiając tym samym rozwój uzdolnień i zainteresowań uczniów w zakresie nauk ścisłych.

Anna Dorota Siemiatycka

Zmieniony: piątek, 14 maja 2010 14:36