Kangur 2013 PDF Drukuj Email
wtorek, 26 marca 2013 09:39

Dnia 21 marca 2013 roku odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Olecku MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATYEMATYCZNY”.  Uczniowie klas I i II rozwiązywali zadania w kategorii KADET (43 osoby), natomiast klas III - JUNIOR (15 osób). Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 75 minut. Każdy uczestnik rozpoczął pracę nad tekstem zawierającą 30 zadań o różnym stopniu trudności (10 zadań za 3 punkty, 10 zadań za 4 punkty, 10 zadań za 5 punktów). W chwili rozpoczęcia konkursu uczestnicy otrzymali po 30 punktów. Każda błędna odpowiedź powodowała stratę 25% punktów przewidzianych za zadanie. Szkolnym koordynatorem konkursu był mgr Paweł Karandziej.

Wrażenia i opinie naszych uczniów:

„Konkurs według mnie był dość trudny. Jednak nasze zmagania zostały nagrodzone układankami, które są znakomite.”

Michał Bronikowski, klasa III B

„Zadania z Kangura wymagały skupienia, gdyż były trudne. Natomiast na różnych warsztatach Dnia Otwartego panowała luźna i miła atmosfera.”

Magdalena Rydzewska, III B

„ Zadania nie były łatwe, ale dzięki temu mogłam sprawdzić swoje umiejętności. „

Magdalena Ampulska, III B

„ Nauczyciele i uczniowie LO powitali nas z uśmiechem na twarzy. W prawdzie panowała miła i przyjemna atmosfera lecz mimo to część z nas czuła się zestresowana. Zadania były trudne, szczególnie te za 5 punktów. Po zakończeniu konkursu zostaliśmy poczęstowani pączkami, a następnie oprowadzono nas po szkole. Teraz zostaje nam już tylko czekać na ogłoszenie wyników konkursu.”

Anna Szwędrys, klasa II D

„ Atmosfera pracy była przyjazna, jednak zadania konkursowe nie były łatwe. Przez 75 minut głowiliśmy się nad rozwiązaniem ich i teraz ze zniecierpliwieniem czekamy na wyniki.”

Justyna Kempisty, klasa II D

P.Karandziej