Matematycze zarządzanie PDF Drukuj Email
czwartek, 28 lutego 2013 09:27

fot. W. Bukpaś, T. Borowski

Dnia 20.02.2013 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbył się  etap szkolny  XI edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego "Matematyka w Zarządzaniu", którego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty.

Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań i motywowanie uczniów do uczenia się matematyki, wspieranie uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzowanie zastosowań matematyki w różnych aspektach życia społecznego.

W konkursie uczestniczyło 47 uczniów klas I-III. Do zawodów wojewódzkich przystępują uczniowie, którzy uzyskają w etapie szkolnym min. 70 % punktów możliwych do zdobycia. Życzymy powodzenia. Wszelkie informacje nt. konkursu dostępne są na stronie internetowej: WWW.ekonomik.olsztyn.pl w zakładce Matematyka w Zarządzaniu. Szkolnym koordynatorem jest pani Marta Kulbacka, nauczyciel matematyki.

Magdalena Ampulska, kl. 3b

Zmieniony: czwartek, 28 lutego 2013 09:59