Program obchodów Święta Szkoły pod hasłem „Pasja łączy pokolenia” PDF Drukuj Email
czwartek, 07 lutego 2013 21:20

Program obchodów Święta Szkoły

W dniu 19 lutego 2013 roku, podczas celebrowania 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i kolejnej edycji Memoriału im. Władysława Żurowskiego zajęcia edukacyjne będą odbywały się zgodnie z tygodniowym planem zajęć, z wyjątkiem klas i grup uczniów wyznaczonych do udziału w zaplanowanych wydarzeniach według poniższego programu:

8.00 - 8.40 spotkanie z Tadeuszem Matuszkiem - byłym trenerem kadry olimpijskiej w Turynie w 2006r., wychowawcą wielu mistrzów Polski w łyżwiarstwie szybkim i short-tracku z udziałem młodzieży gimnazjalnej szkół gminnych i przedstawicieli uczniów klas I-III (aula gimnazjum)

9.00  - 10.00 uroczysta akademia „Pasja łączy pokolenia” z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (sala gimnastyczna)

- Nadanie honorowego tytułu „Przyjaciela Dwójki”

- Gala Osiągnięć

- Część artystyczna – laureat konkursu „Mikołajowy Maraton Kabaretowy”

10.30 - 11.30 IV Memoriał im. Władysława Żurowskiego, w ramach którego odbędzie się „Zimowy Międzygimnazjalny Turniej Łyżwiarski” z udziałem uczestników zawodów i kibiców z wyznaczonych klas (lodowisko szkolne lub hala „Lega” Olecko)

Program zawodów obejmuje elementy „Błękitnej sztafety” i „Złotego krążka”

12.00 - 13.30 VI Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku „Mikołaj Kopernik – wybitny Polak  i obywatel Europy” poprzedzony prelekcją nt. „Europejskiego Roku Obywateli ”z udziałem zwycięskich drużyn i klas: II c, I b, I c, IIa (aula szkoły)

Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół szkoły.

W imieniu społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika

Anna  Dorota Siemiatycka - dyrektor