Kolejny projekt eTwinning rozpoczęty! PDF Drukuj Email
sobota, 19 stycznia 2013 18:18

Kolejny projekt eTwinning rozpoczęty!

(autor: Małgorzata Kosińska)

Dnia 18 grudnia 2012r rozpoczęliśmy projekt: „Getting in touch” – „Bądźmy  w kontakcie". Będzie on trwał dwa lata, podczas których naszym celem będzie nawiązanie kontaktu i poznanie kultury innych krajów Unii Europejskiej.

Uczniowie będą przygotowywali dokumenty, prezentacje, zdjęcia i filmy o sobie, swoich codziennych zajęciach, czasie wolnym, zajęciach szkolnych oraz miejscu w którym mieszkają i będą wymieniać je z innymi szkołami europejskimi za pośrednictwem platformy TwinSpace projektu. Będą także poszerzać umiejętności związane z wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Dzięki temu projektowi uczniowie będą mieli okazję poznać kraje i kulturę partnerów biorących udział w projekcie, wzbogacać się kulturowo przez wirtualne wizyt w innych krajach, wymienić poglądy z rówieśnikami, dzielić się wiadomościami, pisać, robić filmy, porównać i przedstawić zebrane informacje, a wszystko to, używając języka angielskiego jako środka komunikacji. Będziemy też doskonalić naszą znajomość innych języków obcych, m. in. języka niemieckiego, francuskiego, ale także hiszpańskiego i włoskiego.

W chwili obecnej nasza „wirtualna szkoła” liczy sobie 261 uczniów, 22 nauczycieli i 6 odwiedzających.

DRODZY UCZNIOWIE!

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w tym projekcie, zgłoście się do swojego nauczyciela języka angielskiego.

DRODZY RODZICE!

Jeśli Wasze dziecko bierze udział w tym projekcie i jesteście zainteresowani j efektami naszej pracy, zgłoście to za pośrednictwem dziecka nauczycielowi. Otrzymacie własny login oraz hasło i będziecie mieć wgląd na stronę TwinSpace jako odwiedzający.

Certyfikat Projektu

Partnerzy projektu: