Zmagania z „Małym Archimedesem” PDF Drukuj Email
piątek, 14 grudnia 2012 12:20

fot. J. Najechalski

W dniu 8 grudnia 2012 r. w siedzibie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbył się finał II edycji Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów gimnazjum. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku reprezentowało 3 uczniów klasy III b, którzy zdobyli największą ilość punktów podczas szkolnego etapu konkursu: Magdalena Rydzewska, Paweł Makowski i Michał Bronikowski. Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawował pan Jan Najechalski, nauczyciel fizyki.

W etapie finałowym Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego wzięło udział 90 uczniów z 30 szkół całej Polski realizujących projekt „Mały Archimedes”. Nasi reprezentanci nie znaleźli się w czołówce, ale udział w zmaganiach konkursowych był dla nich cennym doświadczeniem.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali przenośne nośniki pamięci oraz nagrody książkowe.

Magdalena Rydzewska 3B

Zmieniony: piątek, 14 grudnia 2012 15:09