IX Forum Kształcenia Uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. PDF Drukuj Email

fot. G. Romotowski

W dniu 6 grudnia 2012 r. odbyło się IX Forum Kształcenia Uczniów ze SPE. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było wzmacnianie potencjału uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zebrani goście, przedstawiciele instytucji wspierających rozwój dzieci (w tym przedstawiciele placówek oświatowych, stowarzyszeń, fundacji, poradni psychologiczno-pedagogicznych i innych) mieli okazję czerpać z wiedzy i doświadczeń specjalistów w zakresie rozpoznawania zagrożeń czy rozwijania potencjału uczniów ze SPE.

Na Forum aktywnością wykazało się również nasze gimnazjum. Jako szkoła wspierająca potencjał ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z satysfakcją dzieliliśmy się przykładami dobrych praktyk, dzięki którym nasi uczniowie mogą z powodzeniem samodzielnie, twórczo i odpowiedzialnie funkcjonować w stale zmieniającej się rzeczywistości.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika
w Olecku pt. „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – jak wzmocnić jego potencjał?”.

Autor: Dorota Gorlo-Szczecina

Prezentacja z Forum
Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

autorzy: A. Siemiatycka, D. Gorlo-Szczecina